جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تغییر مکان افقی دیوار های دیافراگمی مهار شده به روش مهار متقابل تحت اثر فونداسیون های شمعی مجاور گودهای عمیق شهری

  چکیده

  استفاده از شالوده های مستقر بر شمع بدلیل بهبود ظرفیت باربری از اهمیت و کابرد بسیار زیادی در مهندسی عمران و ژئوتکنیک برخوردار می باشد. از طرف دیگر بدلیل توسعه شهری استفاده از گود های عمیق شهری دور از اجتناب بوده و به دلیل نزدیک بودن سازه های مجاور، اهمیت بررسی تاثیر گروه شمع بر گود های عمیق شهری بسیار زیاد می باشد. در این تحقیق به کمک مدلسازی دو بعدی عددی به بررسی اثر فونداسیون گروه شمع بر دیوار دیافراگمی مهار شده توسط مهارهای متقابل (استرات) در گودهای عمیق شهری پرداخته شده است. نتایج حاصل از مدلسازی نشان می دهد که فاصله افقی شالوده از لبه گود و همچنین طول شمع ها می تواند تاثیر بسزایی بر تغییر مکان افقی دیوار و همچنین دیاگرام لنگر وارد بر دیوار داشته باشد، به نحوی که از یک فاصله مشخص به بعد اثر شالوده بر دیوار بسیار کاهش می یابد.

  کلمات کلیدی: گروه شمع، مدلسازی عددی، دیوار دیافراگمی، گود عمیق شهری، مهار متقابل، تغییر مکان افقی دیوار، دیاگرام لنگر دیوار

  نویسندگان: علیرضا درویش پور (استادیار مهندسی ژئوتکنیک، دانشکده فنی و مهندسی، واحد رباط کریم، دانشگاه آزاد اسلامی، رباط کریم، تهران)، اسداله رنجبر (استادیار مهندسی ژئوتکنیک، دانشکده فنی و مهندسی، واحد تهران شرق، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران)، امیر محمد امیری (استادیار مهندسی ژئوتکنیک دانشگاه لرستان، لرستان)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: درویش پور، علیرضا؛ رنجبر، اسداله؛ امیری، امیر محمد؛ ۱۳۹۸؛ بررسی تغییر مکان افقی دیوار های دیافراگمی مهار شده به روش مهار متقابل تحت اثر فونداسیون های شمعی مجاور گودهای عمیق شهری، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی