جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی فنی و اقتصادی استفاده از سیستم های نوین لرزه ای (میراگر و جداساز) در پروژه های شهری

  چکیده

  امروزه در دنیا برای تامین عملکرد مطلوب ساختمان ها در حین زلزله های شدید به ویژه در مناطق نزدیک به گسل دیگر به استفاده از روش سنتی ساخت اسکلت های فولادی و بتنی اکتفا نمیگردد، حال آنکه برای تعداد زیادی از ساختمان ها نیز اعم از مراکز پلیس، آتشنشانی، مخابرات، مراکز سیاسی تصمیم گیر نظیر استانداری، مرکز مدیریت بحرانی، تاسیسات شهری و … نیاز است تا دقیقا بعد از وقوع زلزله شروع به خدمت رسانی نمایند. نیل به این هدف تنها با استفاده از تجهیزات نوین کنترل ارتعاشات لرزهای ممکن میباشد. ولیکن، علیرغم در دسترس بودن این تجهیزات و وجود دانش فنی و همچنین استفاده گسترده از آنها در کشورهای لرزه خیز به مانند ژاپن، ایتالیا، آمریکا و … در کشور ما هنوز مورد استقبال قرار نگرفته و تا به این تاریخ پروژه بسیار محدودی با استفاده از این سیستم ها احداث گردیده اند. در این مقاله، به جهت ترویج استفاده از این تکنولوژی نوین، به معرفی این سیستم ها و نمونه های موفق جهانی پرداخته شده است. در ادامه در راستای پاسخ به ابهامات موجود از نظر سازندگان به ارزیابی فنی و اقتصادی این تجهیزات در کلیه پروژه های زیرساختی پرداخته می شود، و در بخش آخر نیز در یک مطالعه موردی یک ساختمان ۹ طبقه با قاب خمشی با یک ساختمان مشابه مجهز به میراگرهای تسلیمی مورد قیاس قرار میگیرد. نتایج این بررسی ها حاکی از برتری همه جانبه این سیستم ها نسبت به سیستم های سنتی می باشد.

  کلمات کلیدی: سیستم های نوین لرزه ای، میراگر، جداساز، ارزیابی فنی و اقتصادی، زیرساخت

  نویسندگان: علی مقصودی برمی (دانشجوی دکتری مهندسی عمران-گرایش سازه و رئیس هیئت مدیره شرکت آرکا بهسازه آتین تهران)، علی خان سفید (دکتری مهندسی عمران، گرایش زلزله و مدیرعامل شرکت آرکا بهسازه آتین تهران)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: مقصودی برمی، علی؛ خان سفید، علی؛ ۱۳۹۸؛ ارزیابی فنی و اقتصادی استفاده از سیستم های نوین لرزه ای (میراگر و جداساز) در پروژه های شهری، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی