جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تأثیر استفاده از نانو ذرات دی اکسیدتیتانیوم (TiO2) بر خاصیت خودتمیزشوندگی و آلودگی زدایی از سطح آجر
  1 views   در تاریخ: ۰۶ /تیر /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم (TiO2) از جمله موادی هستند که به دلیل خاصیت فوتوکاتالیستی می توانند آلودگی های الی را تجزیه کنند. هدف از تحقیق حاضر بررسی تاثیر نانو دی اکسید تیتانیوم (TiO2) پر خودتمیزشوندگی و الودگی زدایی از سطح أجر می باشد. بدین منظور محلول نانو TiO2 تهیه شد و بر روی نمونه های آجرنما پوشش داده شد. آزمایشات خودتمیزشوندگی، مقاومت چسبندگی و مقاومت در برابر ضربه برروی پوشش انجام شد. نتایج بدست آمده نشان داد که پوشش حاوی نانو ذرات Tio2 می تواند جوهر متیلیلویا متیل اورانژ با غلظت میلی گرم در یک لیتر آب را که پر روی آجر ریخته شده بود را در کمتر از یک ساعت از روی سطح باک نماید. آزمایش خودتمیزشوندگی تا ۵۰بار تکرار شده پس از ۵۰ یار سیگل ریختن جوهر و تمیز شدن، پوشش همچنان خاصیت خودتمیزشوندگی را حفظ نمود. بر روی آجر پوشش داده شده همچنین محلول دودہی کرین که محتوی ۲ گرم دوده در یک لیتر آب بود، ریخته شد. دودهی ریخته شده نیز پس از گذشت ۴۵ روز کاملا تجزیه و از روی آجر محو شد. نتایج آزمایشات همچنین نشان داد که میزان چسبندگی محلول نانو پس از خشک شدن بر روی سطح ۵ بود که چسبندگی بالائی می باشد. پوشش همچنین مقاومت ضریه ای خوبی در برابر ضریه ای ناشی از گلوله ۰٫۹ کیلوگرم در فاصله ۷۵سانتی متر داشت.

  کلمات کلیدی: دی اکسید تیتانیوم، فوتوکاتالیست، خودتمیزشوندگی، جوهر، دوده کرین

  نویسندگان: سعید آزادگان (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر، خمینی شهر، اصفهان، ایران)، محمدرئیسی (استادیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر، خمینی شهر، اصفهان، ایران)، محمدرضا رئیسی (استادیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر، خمینی شهر، اصفهان، ایران

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: آزادگان، سعید؛ رئیسی، محمد؛ رئیسی، محمدرضا؛ ۱۳۹۸؛ بررسی تأثیر استفاده از نانو ذرات دیاکسیدتیتانیوم (TiO2) بر خاصیت خودتمیزشوندگی و آلودگی زدایی از سطح آجر، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی