جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تحلیل کمانشی تیر اویلر-برنولی ساخته شده از مواد مدرج تابعی با مقطع غیریکنواخت
  3 views   در تاریخ: ۰۶ /تیر /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  مواد مدرج تابعی، مصالحی نوین با ساختاری ناهمگن و ویژگی های منحصر به فرد هستند که در سال های اخیر نظر پژوهشگران زیادی را به خود جلب کردهاند. در این مقاله، پایداری تیر اویلر-برنولی با مقطع متغیر ساخته شده با مواد مدرج تابعی یک طرفه با استفاده از روش اختلاف محدود مرکزی مطالعه شده است. فرض بر این است که خواص مکانیکی و حرارتی مواد طبق قانون توانی در راستای طول عضو تغییر میکنند. روند کار به این صورت است که در مرحله نخست، معادله حاکم بر کمانش تیر مدرج تابعی با مقطع متغیر براساس فرضیه تغییر شکل های کوچک و مدل تیر اویلر-برنولی به کمک روش انرژی بهدست می آید. در ادامه، به منظور گسسته سازی معادله پایداری و تعیین مقدار بار کمانش بحرانی از روش تفاضل محدود مرکزی با دقت مرتبه دو استفاده شده است. در انتها با مقایسه نتایج حاصل با نتایج مقاله های معتبر و همچنین مقادیر حاصل از نرم افزار آباکوس، صحت و دقت روش مذکور تایید شده است. همچنین تاثیر پارامترهای مختلفی همچون شرایط تکیه گاهی، ضریب باریک شوندگی مقطع و توان ماده هدفمند بر پایداری تیر اویلر-برنولی به تفصیل بررسی شده است.

  کلمات کلیدی:

  نویسندگان: معصومه سلطانی (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه کاشان، کاشان، اصفهان، ایران)، فیروز جعفرزاده (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی سازه، گروه مهندسی عمران، واحد شهر قدس، دانشگاه آزاد اسلامی)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: سلطانی، معصومه؛ جعفرزاده، فیروز ؛ ۱۳۹۸؛ تحلیل کمانشی تیر اویلر-برنولی ساخته شده از مواد مدرج تابعی با مقطع غیریکنواخت، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی