جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تاثیر الیاف پلیمری کربن بر مقاوم سازی دیوارهای برشی مرکب در برابر موج انفجار در حالت های با و بدون اندرکنش خاک و سازه
  3 views   در تاریخ: ۰۳ /تیر /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  طراحی سازه های ضد انفجار از جنگ جهانی اول در دستور کار مهندسین سازه و واحدهای مختلف نظامی قرار گرفته است. جنگ جهانی دوم طلیعه توسعه این شاخه از مهندسی را رقم زد و سازه های ضدانفجار با تاکید بر میزان صلییت در دستورکار مهندسین قرار گرفت. در حال حاضر عملکرد مناسبی از سازه ها در طی انفجار در دست است اما در عین اعتمادپذیری نسبتاً مناسب سازهای ضدانفجار، دانش فنی مدونی در ارتباط با عملکرد مناسب بخش های غیرسازه ای متکی بر این سازه ها در دست نیست. این موضوع بدان جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که عملکرد کلی یک ساختمان نظامی ضد انفجار پس از وقوع حادث تنها تابعی از عملکرد سازه ای آن نبوده و بخش های غیرسازه ای نیز می یابد پس از وقوع انفجار از عملکرد مناسبی برخوردار باشند. به دلیل اهمیت بحث مقاوم سازی سازه ها، در مقاله حاضر تاثیر الیاف پلیمری کربن بر مقاوم سازی دیوارهای برشی مرکب در برابر موج انفجار با لحاظ نمود اثر اندرکنش خاک و و سازه مورد بررسی قرار گرفت است. تحلیل ها ب صورت دینامیکی و با استفاده از روش کانوپ انجام گرفت. نتایج نشان داد که استفاده از الیاف پلیمری کربن در مقاوم سازی دیوار برشی مرکب، میزان استهلاک و انرژی و کمانش ورق فولادی را کاهش مهی دهد. زیرا بخشی از نیروی انفجار توسط این الیاف مستهلک شده و از ایجاد خسارت بیشتر در ایجاد اصلی سازه جلوگیری بعمل می آورد.

  کلمات کلیدی: دیوار برشی مرکب، موج انفجار، اندرکنش خاو و سازه، الیا پلیمری کربن

  نویسندگان: ناصر بهروزی (دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران سازه، واحد خرم آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، خرم آباد، ایران)، حمیدرضا باباعلی (استادیار و عضو هیئت علمی، گروه مهندسی عمران، واحد خرم آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، خرم آباد، ایران)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: بهروزی، ناصر؛ باباعلی، حمیدرضا؛ ۱۳۹۸؛ بررسی تاثیر الیاف پلیمری کربن بر مقاوم سازی دیوارهای برشی مرکب در برابر موج انفجار در حالت های با و بدون اندرکنش خاک و سازه، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی