جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تاثیر پوزولان دولومیت در کاهش سرطان در بتن
  4 views   در تاریخ: ۰۸ /خرداد /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  سدهای بتنی یکی از مهمترین دستاوردهای مهندسی به حساب می آیند که به دلیل طول عمر مفید بالای آنها که به ۱۰۰ سال می رسد جزء سازه های حساس و پراهمیت قرار میگیرند بنابراین نیاز به شرایط خاصی برای نگهداری و بالا بردن طول عمر بتن در آنها است یکی از بزرگترین علل تخریب بتن در سدها پدیده سرطان بتن می باشد.

  این پدیده واکنش قلیایی – سیلیسی براثر واکنش بین هیدروکسید قلیا در سیمان و مواد معدنی سیلیسی موجود در سنگدانه ها رخ می دهد که در نتیجه ژل سیلیکاتی قلیایی حاصل می گردد واکنش قلیایی – سیلیسی اغلب بعد از ۵ الی ۱۵ سال ظاهر می شود. این واکنش یکی از عوامل مخرب بتن می باشد که از داخل بتن شروع می گردد و بدین لحاظ کنترل و یا جلوگیری از وقوع آن مشکل و حتی در بسیاری از موارد غیر ممکن است. در اکثر موارد، این پدیده پس از شروع تا تخریب کامل سازه، به طور مستمر ادامه پیدا می کند. بررسی خسارات ناشی از واکنش قلیایی – سیلیسی بر روی سازه های بتنی، دلیل اطلاق واژه (سرطان بتن) به این پدیده را روشن می سازد.

  در تحقیق حاضر به بررسی فعالیت واکنش قلیایی- سیلیسی سنگدانه بر روی نمونه های ساخته شده با درصدهایی از کانی دولومیت بومی منطقه کرمان و درصد جایگزینی بهینه ی آن جهت جلوگیری از پدیده ی واکنش قلیایی- سیلیسی خواهیم پرداخت.

  کلمات کلیدی: سدهای بتنی، واکنش قلیایی – سیلیسی، سرطان بتن، کانی دولومیت

  نویسندگان: سینا ترک زاده ماهانی (دانشجوی کارشناسی ارشد (سازه های هیدرولیکی)،دانشگاه آزاد اسلامی واحدکرمان،کرمان، ایران)، دکتر امیر رباطی (دکتری سازه های هیدرولیکی و عضو هیئت علمی دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان،کرمان،ایران)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: ترک زاده ماهانی، سینا؛ رباطی، دکتر امیر؛ ۱۳۹۸؛ تاثیر پوزولان دولومیت در کاهش سرطان در بتن، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی