جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی اثرات ارتفاع در عملکرد لرزه ای قاب های بتن مسلح تقویت شده با FRP، با در نظر گرفتن اثرات SSI
  3 views   در تاریخ: ۰۵ /خرداد /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  ستون های بتن مسلح به عنوان اعضای کلیدی مقاوم در برابر بارهای جانبی و قائم به شمار می آیند و محصور کردن محیط خارجی آن ها با کامپوزیت GFRP، روش ترمیمی موثری برای ارتقا مقاومت برشی یا بهبود شکل پذیری ستون ها است. در واقع محصورکنندگی برای اعضای فشاری بسیار موثر است و به منظور افزایش مقاومت یا افزایش شکل پذیری استفاده می شود. هدف این مقاله، ارزیابی اثرات اندرکنش خاک – سازه SSI در عملکرد قاب های بتن مسلح، تحت شتاب های زلزله های واقعی و نیز بررسی اثرات SSI بر ارتفاع سازه های واقع بر روی انواع خاک نرم و سخت می باشد. به این منظور، با مدلسازی دو بعدی قاب های بتنی و انجام تحلیل های IDA تحت انواع رکوردهای دور از گسل، جنبه های استفاده یا عدم استفاده از GFRP و کاهش پاسخ دینامیکی مدل ها، در حالت های در نظر گرفتن و یا در نظر نگرفتن اثرات SSI مورد ارزیابی قرار گرفتند. نتایج نشان دادند که SSI می تواند بیشینه دریفت بین طبقات قاب های واقع بر روی خاک تیپ ۲ را در مقایسه با سازه پای ثابت، کاهش بدهد. به طوری که ماکزیمم مقادیر کاهش دریفت، برای مدل های پنج طبقه ۴۰ درصد، برای مدل های هشت طبقه ۳۰ درصد و برای مدل های دوازده طبقه ۲۰ درصد می باشند. همچنین SSI مقادیر دریفت را در قاب های واقع شده بر روی خاک تیپ ۳، برای مدل های پنج طبقه ۲۵ درصد، برای مدل های هشت طبقه ۲۰ درصد و برای مدل های دوازده طبقه ۱۵ درصد افزایش می دهد.

  کلمات کلیدی: اثرات اندرکنش خاک-سازه، SSI، کامپوزیت GFRP، تحلیل دینامیکی فزاینده، IDA

  نویسندگان: پوریا ارجمند نسیمی (دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده عمران،معماری و هنر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیات)، فرشته امامی (استادیار و عضو هیئت علمی، دانشکده عمران،معماری و هنر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیات)، محمدرضا منصوری (استادیار و عضو هیئت علمی، دانشکده عمران،معماری و هنر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیات)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: ارجمند نسیمی، پوریا؛ امامی، فرشته؛ منصوری، محمدرضا؛ ۱۳۹۸؛ ارزیابی اثرات ارتفاع در عملکرد لرزه ای قاب های بتن مسلح تقویت شده با FRP، با در نظر گرفتن اثرات SSI، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی