جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه اثر خروج از مرکزیت راستای مهاربندی روی تنش تیر و ستون
  3 views   در تاریخ: ۰۵ /خرداد /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  یکی از مشکلاتی که در ساختمان های فولادی وجود دارد اجرای نادرست اتصالات آنها می باشد. بر طبق ایین نامه های ساختمانی راستای مهاربند باید از تقاطع میان تار تیر و ستون عبور کند. اما در بسیاری از ساختمان های مشاهده می شود که به علت عدم آگاهی کارگران و عدم توجه مهندسان اتصال با خروج از مرکزیت اجرا می شود. این خروج از مرکزیت پیش بینی نشده می تواند ظرفیت یک سازه را کاهش داده و آثار پیش بینی نشده داشته باشد. در این پژوهش اثر خروج از محوریٹ راستای بادبند در ساختمان های با سیستم مهاربند جانبی مورد بررسی قرار می گیرد. برای این منظور یک قاب یک دهانه و دوطبقه با استفاده از المان های پوسته ای در نرم افزار SAP2000 مدل سازی و هشت خروج از مرکزیت مختلف بر آن اعمال می شود و اثر خروج از مرکزیت راستای بادبند بر تنش های سطوح بالایی تیر و ستون بررسی می گردد. نتایج نشان داده است که در خروج از مرکزیت به سمت خارج دهاته (امتداد مهاربند روی ستون) تنش های تیر بحرانی بوده و در خروج از مرکزیت های به سمت داخل دهانه (امتداد مهاربند روی تیر) تنش های ستون بحرانی می باشد.

  کلمات کلیدی: مهاربند ضربدر، خروج از مرکزیت درون صفحه، اتصالات مهاربندی

  نویسندگان: رضا ذکی بخش محمدی (دانشجوی کارشناس ارشد عمران سازه دانشگاه جامع امام حسین (ع))، صفا پیمان (استادیار دانشکده پدافند غیرعامل دانشگاه جامع امام حسین (ع))

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران،  معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: ذکی بخش محمدی، رضا؛ پیمان، صفا؛ ۱۳۹۸؛ مقایسه اثر خروج از مرکزیت راستای مهاربندی روی تنش تیر و ستون، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران،  معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع مهاربندها ” با استفاده از نرم افزار SAP2000 همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی