جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  روش های مختلف کنترل جریان آب در نانولوله های کربنی با استفاده از شبیه سازی دینامیک مولکولی

  چکیده

  ظهور نانولوله های کربنی، وام دار توجه ویژهی محققان به بررسی مسائلی با ابعاد تاتو است. با گسترش مطالعات تحقیقاتی بر نانولوله های کربنی و البته یافتن کاربردهای مناسب آنها، توجه به این زمینه افزایش یافته است. تاکنون کاربردهای متنوعی برای تاتو لوله های کربنی تشخیص داده شده است که در این میان می توان به نمک زدایی آب (آب شیرین کنی) اشاره کرد. بنابراین یکی از پرتکرارترین مسائلی که در شبیه سازی عددی دینامیک مولکولی نانولوله های کربنی مورد توجه قرار گرفته است، بررسی جریان آب در این تاتو لوله هاست. با گسترش و پیشرفت مطالعات انجام شده بر کنترل جریان آب درون نانولوله های عددی، روش های متنوعی برای دست یابی به این هدف، معرفی و بررسی شده اند. این بررسی ها به دلیل عدم امکان ساخت و استفاده از پمپ در مقیاس نانو، با اهمیت بیش تری جلوه می کند. در این مقاله به معرفی روش های مختلف کنترل جریان آب در نانولوله ها پرداخته می شود. در ادامه موثرترین روش از جهت سادگی در پیاده سازی، امکان بررسی حالات مختلف و نیز امکان اجرا در واقعیت، معرفی می شود.

  کلمات کلیدی: تاتو لوله های کربنی، کنترل جریان، جریان آب، نمک زدایی، شبیه سازی عددی، دینامیک مولکولی

  نویسندگان: نسترن ارزمانی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا (آیرودینامیک)، دانشکده مهندسی هوافضا، دانشگاه صنعتی امیرکبیر)، سید محمدحسین کریمیان (عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی هوافضا، دانشگاه صنعتی امیر کبیر)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: ارزمانی، نسترن؛ کریمیان، سید محمدحسین؛ ۱۳۹۷؛ روش های مختلف کنترل جریان آب در نانولوله های کربنی با استفاده از شبیه سازی دینامیک مولکولی، چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی