جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تاثیر هندسه زانویی در جریان بالادست بر فرآیند اختلاط درون لوله T شکل

  چکیده

  در این مقاله فرآیند اختلاط آب در لوله T شکل شبیه سازی شده است. هندسه مورد بررسی شامل لوله T شکل و زانویی در بالادست جریان است که در تاسیسات هسته ای استفاده می شود. شبیه سازی جریان با استفاده از نرم افزار انسیس فلوئنت و روش حجم کنترل انجام شده است. شبیه سازی برای سه هندسه زانویی مختلف انجام شده و الگوهای سرعتی و دمایی جریان با یکدیگر مقایسه شده اند. جریان سیال به صورت کاملا توسعه یافته، بایا و آشفته فرض شده و از مدل آشفتگی k-ω برای مدلسازی آشفتگی جریان استفاده شده است. نتایج نشان می دهند، استفاده از زانویی گرد موجب می شود جریان بعد از محل اختلاط، زودتر به سرعت یکنواخت برسد. همچنین مقایسه الگوهای دمایی نشان می دهد زانویی گرد باعث می شود دما در مرکز ناحیه خروجی بیشتر از نواحی نزدیک دیواره باشد در حالی که زانویی یخ (یا زاویه ۴۵درجه) ناحیه دما بالا را به سمت بالای لوله در خروجی هدایت می کند و زانویی ساده قانم این ناحیه را به سمت پایین لوله انتقال می دهند.

  کلمات کلیدی: اختلاط جریان، لوله T شکل، زانویی، دینامیک سیالات محاسپانی

  نویسندگان: امین نباتی (استادیار، مجتمع آموزش عالی و فنی مهندسی اسفراین)، یوسف لعل بهرامپور (مربی، مجتمع آموزش تماسی و قنی سپنشناسی اسفراین)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: نباتی، امین؛ لعل بهرامپور، یوسف؛ ۱۳۹۷، بررسی تاثیر هندسه زانویی در جریان بالادست بر فرآیند اختلاط درون لوله T شکل، چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی