جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  طراحی و بهینه سازی ساختمان مدارس با تاکید بر استفاده از انرژی خورشیدی و فناوری نانو: مطالعه موردی مدرسه شهید صدوقی اسفراین

  چکیده

  در این مقاله اتلاف حرارتی ساختمان مدرسه شهید صدوقی اسفراین را در حالت معمولی و به کار گیری عایق نانو محاسبه و با یکدیگر مقایسه شده است. این محاسبات شامل اتلاف حرارت از دیواره های جانبی، سقف و پنجره ها می باشد. محاسبات در طی ماه های سرد سال (آذر تا اسفند) انجام شده و میزان اتلاف حرارت در هر ماه مشخص و با یکدیگر مقایسه شده است. سپس با کمک نرم افزار کلایمت کانسالتنت به بررسی اقلیمی آب و هوا پرداختند و پیشنهاد هایی برای استفاده از شرایط محیط جهت نزدیک شدن به شرایط آسایش داده است. در صورت استفاده از عایق نانو و پیشنهادهای اقلیمی نرم افزار، در حصاد انرژی مصرفی آموزشگاه کاهش می یابد. 

  کلمات کلیدی: اتلاف حرارت، ساختمان مدارس، عایق نانو، کلایمت کانسالتنت

  نویسندگان: ابوالفضل قدرتی (دانشجوی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسفراین)، دکتر محمد حاتمی (استادیار، مجتمع آموزشی تعالی فتی مپتاسی اسفراین)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: قدرتی، ابوالفضل؛ حاتمی، دکتر محمد؛ ۱۳۹۷؛ طراحی و بهینه سازی ساختمان مدارس با تاکید بر استفاده از انرژی خورشیدی و فناوری نانو: مطالعه موردی مدرسه شهید صدوقی اسفراین، چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی