جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی عملکرد کوبه های مخروطی بر تراکم دینامیکی خاک های دانه ای

  چکیده

  روش های مختلفی برای بهسازی خاک ها وجود دارد که یکی از آنها روش تراکم دینامیکی می باشد. در این مطالعه به بررسی عملکرد کوبه های مخروطی بر تراکم دینامیکی خاک های دانه ای پرداخته شده است. متغیرهای مورد بررسی به ترتیب شامل ارتفاع سقوط (۱۰، ۱۲ و ۱۴ متر) و زاویه کوبه مخروطی می باشد. روش مورد استفاده از نوع شبیه سازی نرم افزاری بوده و برای این منظور از نرم افزار ABAQUS استفاده گردید. عملیات خاکی در محیطی به ابعاد ۲۰×۲۰×۲۰ متر و با در نظر گرفتن کوبه هایی فولادی به وزن ۱۰ تن که طی ده پرتاب برای متراکم کردن خاک بر آن سقوط می کنند شبیه سازی شده است. مدل خاک مورد بحث بر اساس معیارهای موهر کولمب و بدون درنظر گرفتن  فشار آب منفذی در نظر گرفته شده است. شرایط مرزی مورد استفاده در شبیه سازی مدل های مورد بررسی با این هدف می باشد که بتوان شرایط مربوط به رفتار محل ساختگاه را در شبیه سازی عددی برآورده نماید. نتایج حاصل از تغییرات عمق نفوذ خاک در کوبه های با مقطع مخروطی شکل نشان می دهد که با افزایش زاویه نوک مخروط و افزایش سطح تماس در هنگام برخورد، فشار وارده و انرژی کوبه در سطح وسیع تری توزیع می گردد و در نتیجه انرژی بیشتری به اعماق خاک می رسد.

  کلمات کلیدی: تراکم دینامیکی، ارتفاع سقوط، کوبه مخروطی شکل، خاک دانه ای، بهسازی خاک

  نویسندگان: سپهر سعادت خداشهری (دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران- ژئوتکنیک، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان، ایران)، محمد رضا عطرچیان (استادیار گروه مهندسی عمران، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، زنجان، ایران)، زهرا مردانی (استادیار گروه مهندسی عمران، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، زنجان، ایران)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: سعادت خداشهری، سپهر؛ عطرچیان، محمد رضا؛ مردانی، زهرا؛ ۱۳۹۷؛ بررسی عملکرد کوبه های مخروطی بر تراکم دینامیکی خاک های دانه ای، چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی