جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مطالعه آزمایشگاهی بافت نمونه رسی در رفتار خزشی مخلوط ماسه-بنتونیت غیراشباع

  چکیده

  جهت جلوگیری از نفوذ شیرابه ی زباله های شهری به درون لایه های خاک و ممانعت از آلوده شدن آب های زیرزمینی، از مخلوط ماسه-بنتونیت متراکم به عنوان لایه آب بند خاک چال پسماند جامد شهری استفاده میشود. خاک مهندسی مذکور دارای خصوصیاتی همچون نفوذپذیری کم و تورم بالا می باشد. مخلوط ماسه-بنتونیت با تغییرات رطوبت دچار افزایش و یا کاهش حجم شده و میتواند به سازه هایی که بر روی این نوع خاک قرار گرفته اند آسیب برساند. در این راستا تغییر ساختار اولیه خاک میتواند رفتار هیدرومکانیکی خاک را دچار تغییر نموده و لذا بایستی تأثیرات احتمالی آن مورد بررسی کامل قرار گیرد. بنابراین در این پژوهش با استفاده از دستگاه ادئومتر اسموتیک، رفتار خزشی نمونه های تهیه شده از مخلوط ماسه-بنتونیت (ماسه ریزدانه دشت فسا و بنتونیت تجاری دشت شیراز) تحت مکش های کنترل شده مورد مطالعه قرار گرفت؛ سپس با بدست آوردن پارامتر خزش خاک مورد مطالعه، تأثیر تغییرات ساختار اولیه خاک بر پارامتر مذکور بررسی شد.

  کلمات کلیدی: خزش، ادئومتر اسموتیک، مخلوط ماسه-بنتونیت، بافت خاک

  نویسندگان: محسن اژدری (دانشیار گروه مهندسی عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه فسا)، فرشاد معماری (دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک، گروه مهندسی عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه فسا)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: اژدری، محسن؛ معماری، فرشاد؛ ۱۳۹۷؛ مطالعه آزمایشگاهی بافت نمونه رسی در رفتار خزشی مخلوط ماسه-بنتونیت غیراشباع، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی