جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای خانه های روستاهای تاریخی اورامان تخت و پالنگان

  چکیده

  در این تحقیق ابتدا با استفاده از برداشت های میدانی از روستاهای تاریخی اورامان تخت و پالنگان واقع در استان کردستان ویژگیهای سازه ای معماری بوم ساخت ساختمان های سنگی خشکه چین واقع در این مناطق مورد بررسی قرار گرفت. سپس با استفاده از روش ارزیابی کیفی تفصیلی نشریه ۳۷۶ میزان آسیب پذیری لرزه ای این ساختمان ها تعیین شد، در ادامه با توجه به لزوم ارزیابی کمی، با استفاده از ریزمدل سازی این دیوارها، رفتار آنها همانند نحوه ترک خوردگی و منحنی های رفتاری بدست آمد. با ارزیابی کیفی ۱۵ ساختمان از هر یک از دو روستای تاریخی اورامان تخت و پالنگان نشان داده شد که میانگین درصد آسیب پذیری لرزه ای این ساختمان ها برای روستای اورامان تخت و پالنگان به ترتیب ۷۵٫۷ و ۷۹ می باشد و با ارزیابی کمی دیوارهای سنگی خشکه چین این ساختمان ها مشخص شد که نحوه خرابی آنها به صورت لغزشی در قطر دیوار در بین واحدهای سنگی می باشد. همچنین با افزایش بار ثقلی روی دیوار از ۰٫۲۵ به ۱ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع، مقاومت حداکثر نمونه ۱٫۷ برابر افزایش یافته است و با ایجاد بازشو در دیوارهای سنگی اولین ترکخوردگی ها در گوشه های بازشو به صورت لغزشی و قطری رخ می دهد، همچنین به علت ایجاد بازشو پنجره و در، ظرفیت نهایی نمونه به ترتیب ۳۶ و ۳۲ درصد کاهش می یابد.

  کلمات کلیدی: ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای، ساختمان های سنگی خشکه چین، اورامان تخت، پالنگان، معماری بوم ساخت

  نویسندگان: فرهاد فلاحی (کارشناسی ارشد مهندسی زلزله، گروه مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت، تهران، ایران)، دکتر رضا عباس نیا (استاد سازه، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت، تهران، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: فلاحی، فرهاد؛ عباس نیا، دکتر رضا؛ ۱۳۹۷، ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای خانه های روستاهای تاریخی اورامان تخت و پالنگان، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی