جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  اثر جایگزینی اتصال ساده به جای اتصال متداول صلب در سیستم های دوگانه ی قاب خمشی مهاربندی همگرای ویژه ی میان مرتبه

  چکیده

  به نظر می رسد رفتار قاب های خمشی و قاب مهاربندی در سیستم های دوگانه ی شامل این دو نوع قاب می تواند بر رفتار یکدیگر تاثیر بگذارد و موجب تغییر در رفتار لرزه ای این سیستم ها شود.به منظور بررسی دقیق تر این موضوع در این تحقیق رفتار لرزه ای دو نوع سیستم دوگانه ی قاب خمشی مهاربندی همگرا که در یک حالت اتصالات خمشی تیر به ستون و مهاربنده ای همگرا در یک دهانه قرار دارند و در یک حالت قاب خمشی و قاب مهاربندی از هم جدا هستند، مورد ارزیابی قرار گرفته است. ابتدا قاب یک طبقه سه دهانه ی سیستم دوگانه ی قاب خمشی مهاربندی همگرای ویژه در دو حالت مهاربندی ضربدری و شورن در نرم افزار OpenSees مدل سازی و بر روی آن ها تحلیل چرخه ای انجام شده است. نتایج نشان می دهد که در حالت استفاده از مهاربنده ای ضربدری،جدا کرد قاب خمشی و قاب مهاربندی تاثیر چندانی بر رفتار قاب نداشته است اما در مورد مهاربند شورو در حالتی که مهاربند از قاب خمشی جدا شده است،ظرفیت جذب انرژی قاب به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.در ادامه سه سازه ی ۵، ۱۰ و ۱۵ طبقه با سیستم دوگانه ی قاب خمشی مهاربندی همگرای ویژه از نوع شورو مورد بررسی قرار گرفته اند.تحلیل های انجام شده بر روی این مدل ها از نوع تحلیل استاتیکی غیر خطی و تحلیل دینامیکی غیر خطی افزاینده می باشند. نتایج تحلیل های پوش آور (استاتیکی غیرخطی) نشان می دهد که در حالتی که قاب خمشی و قاب مهاربندی از هم جدا هستند،سازه شکل پذیری بیشتری داشته است، سیستم نوع دوم اگر چه دارای مقاومت بالاتری هستند، اما افت مقاومت درآن ها زودتر اتفاق می افتد. بر اساس نتایج تحلیل های دینامیکی غیر خطی افزاینده نیز می توان گفت،سازه هایی که در آن ها قاب خمشی از قاب مهاربندی جدا هستند، در بعضی از سطوح عملکرد احتمال فراگذشت کمتری را نشان داده اند. به طورکلی این سازه ها از عملکرد لرزه ای بهتری برخوردار بوده اند.

  کلمات کلیدی: سیستم های دوگانه ی قاب خمشی مهاربندی همگرا، تحلیل چرخه ای،تحلیل استاتیکی غیرخطی،منحنی شکنندگی

  نویسندگان: اشرف سادات موسویان (کارشناسی ارشد مهندسی سازه,دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب)، بهرخ حسینی هاشمی (دانشیار،پژوهشگاه بین المللی مهندسی زلزله و لرزه شناسی)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: سادات موسویان، اشرف؛ حسینی هاشمی،بهرخ؛ ۱۳۹۷، اثر جایگزینی اتصال ساده به جای اتصال متداول صلب در سیستم های دوگانه ی قاب خمشی مهاربندی همگرای ویژه ی میان مرتبه، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع مهاربند ” با استفاده از نرم افزار OpenSees همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی