جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  برآورد هزینه خسارت های وارد شده به ساختمان های بتن آرمه در برابر زلزله به کمک نرم افزار آباکوس

  چکیده

  سازه هایی که به طور معمول براساس آیین نامه طراحی می شوند، ایمنی جانی ساکنین ساختمان را فراهم می کنند ولی لزوماً خسارت هایی که پس از وقوع زلزله به آنها وارد می شود از دیدگاه عموم قابل قبول نیست. اگرچه ضوابط آیین نامه ها با هدف فراهم ساختن عملکردهای مشخصی در سازه ها وضع شده اند، ولی عملکرد واقعی سازها با عملکرد مورد انتظار آیین نامه ها یکسان نخواهند بود. با توجه به قرار داشتن اغلب شهرهای مهم ایران در مجاورت گسل های فعال ، ضرورت شناخت و یافتن رابطه بین مشخصه های حرکت زمین و شاخص خسارت در ساختمان ها کاملا محسوس می باشد. در این مقاله از شش سازه بتنی ۴، ۷، ۱۰، ۱۳، ۱۷ و ۲۰ طبقه استفاده شد و همچنین برای اعمال نیروی دو جهتی زلزله از سه رکورد زلزله السنترو، لوماپریتا و نورثریج استفاده شد. برای تحلیل و آنالیز این سازه ها و اعمال نیروی زلزله به آن ها نرم افزار Abaqus مورد استفاده قرار گرفت و میزان شاخص خسارت آن ها نیز محاسبه شد. و براساس فهرست بهای ابنیه سال ۱۳۹۷ ایران میزان هزینه های ساخت و بهره برداری به دست آمد و بعد از اعمال زلزله به سازه های مفروض میزان خسارت هر یک از سازه ها با توجه به زلزله های موجود به دست آمد. نتایج حاصل از تحلیل ها نشان داد که به طور کلی در ساختمان های بتنی آرمه تحلیل شده، آسیب ها در محل اتصالات تیر و ستون سازه های بتنی و همچنین در پایین ترین ستون های سازه و در محل اتصال ستون به تکیه گاه (شالوده) شروع می شود. و همچنین بر اساس نتایج حاصل مشاهده می شود سازه های طراحی شده براساس آیین نامه لزوماً بهترین عملکرد لرزه ای را با توجه به سرمایه های که به آنها اختصاص داده شده است به همراه نخواهند داشت.

  کلمات کلیدی: برآورد هزینه، ساختمان های بتنی، نرم افزار آباکوس، شاخص خسارت

  نویسندگان: حبیب مستعلی (دانشجوی دکتری عمران دانشگاه مدیترانه شرقی کشور قبرس)، سید دانیال حسینی (دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بانکداری و مالی دانشگاه مدیترانه شرقی کشور قبرس)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: مستعلی، حبیب؛ حسینی، سید دانیال؛ ۱۳۹۷، برآورد هزینه خسارت های وارد شده به ساختمان های بتن آرمه در برابر زلزله به کمک نرم افزار آباکوس، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع ساختمان های بتن آرمه ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی