جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی تحلیلی اثر روش های مقاوم سازی سقف طاق ضربی در صلبیت قاب های مفصلی و خمشی
  55 views   در تاریخ: ۲۲ /فروردین /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  یکی از سقف های رایج در ساختمان های موجود، سقف طاق ضربی می باشد. این نوع سقف در زلزله های گذشته ضعف های خود را به دفعات نشان داده است. لذا با آگاهی بیشتر از رفتار لرزه ای طاق ضربی، باید روش های تقویت این سقف را مورد توجه قرار داد. جهت بررسی رفتار لرزه ای این سقف، تحقیقاتی روی سقف طاق ضربی در سازه های بنایی و اسکلت فلزی صورت گرفته است؛ ولی تحقیقی برای بررسی تأثیر نوع اتصالات در رفتار سقف طاق ضربی صورت نگرفته است. در این تحقیق، با مدلسازی عددی به کمک نرم افزار آباکوس، سقف طاق ضربی در روی دو نوع سازه یک و دو طبقه با اتصالات صلب و مفصلی مدلسازی شده است و با روش های مهاربند ضربدری در زیر و روی سقف، استفاده از تیرچه فرعی و رویه بتنی مقاومسازی شده است و صلبیت سقف در این حالات مورد بررسی قرارگرفته است. در این تحقیق رفتار درون صفحه سقف طاقضربی تحت نیروی عمود بر سقف بررسی شده است. با تحلیل استاتیکی غیرخطی و بارگذاری پروتکل ATC-24 مشخص گردید که در سازه خمشی و مفصلی با مهاربند، سقف طاقضربی معمولی صلبیت لازم را ندارد. همچنین روش مهاری قطری، تأثیری در صلبیت سقف ندارد و برای انسجام و یکپارچگی سقف به کار می رود و تا حدودی باعث جلوگیری از جابجایی نسبی اجزاء سقف نسبت به یکدیگر میگردد. روش تیرچه فرعی تأثیر بسزایی در صلبیت سقف سازه خمشی و مهاربندی دارد و روش بتنی هم در سازه خمشی، صلبیت سقف را زیاد می کند؛ پس روشی که باعث افزایش صلبیت سقف در سازه مفصلی و خمشی شود روش تیرچه فرعی است.

  کلمات کلیدی: سقف طاق ضربی، مقاوم سازی، صلبیت

  نویسندگان: ملیحه علی خواجه (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه دانشگاه آزاد اسلامی کاشان)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: علی خواجه، ملیحه؛ ۱۳۹۷؛ ارزیابی تحلیلی اثر روش های مقاوم سازی سقف طاق ضربی در صلبیت قاب های مفصلی و خمشی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سقف ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی