جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  شبیه سازی دوبعدی جریان های سیلابی شهری با مدل CCHE2D (مطالعه موردی: شهر آق قلا)

  چکیده 

  مردم در سراسر جهان همه روزه با وقایعی روبرو می شوند که منجر به مرگ، آسیب، تخریب اموال و اختلال در فعالیت های روزانه می شود. سیل نیز به عنوان یکی از مخاطرات طبیعی از دیرباز جوامع روستایی و شهری را مورد تهدید و هجوم قرار داده است و جوامع شهری فارغ از هرگونه پیشرفت در زمینه های مختلف همواره دغد تمهی تهدیدات سیلاب را به عنوان چالشی بزرگ پیش رو داشته اند. با توجه به مسائل مطرح شده توجه ویژه به مبحث مدیریت بحران سیلاب در تعامل با سایر دانش ها و علوم بنیادین و کاربردی امری اجتناب ناپذیر می نماید. در این تحقیق با استفاده از نرم افزار CCHED به بررسی بازتاب رفتار هیدرولیکی شهر آق قلا در برخورد با سیلاب های ۱۰۰ساله رودخانه می گرگان رود پرداخته شده و با استفاده از شاخص مخاطره ورودی لازم برای تدوین برنامه واکنش سریع، مدیریت بحران، بیمه سیلاب استخراج گردیده است. نتایج حاکی از آن می باشد که با توجه به الگوی جریان شکل گرفته در سیلاب مذکور و نقشه های شاخص مخاطره، تخلیه کلی شهر امری ضروری به نظر می رسد. از طرفی با توجه به مساحت پهنه پرخطر، میزان خسارات وارده سنگین خواهد بود.

  کلمات کلیدی: مدیریت بحران، سیلابهای شهری، شبیه سازی عددی، شاخص مخاطره، شهرستان آق قلا

  نویسندگان: نازیلا کاردان ( استادیار، گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، تبریز)، یوسف حسن زاده (استاد، گروه مهندسی آب، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تبریز، تبریز)، ابوالفضل ارزنلو (کارشناس ارشد سازه های هیدرولیکی، گروه مهندسی آب، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تبریز، تبریز)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: کاردان، نازیلا؛ حسن زاده، یوسف؛ ارزنلو، ابوالفضل؛ ۱۳۹۷، شبیه سازی دوبعدی جریان های سیلابی شهری با مدل CCHE2D (مطالعه موردی: شهر آق قلا)، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی