جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی عملکرد لرزه ای سازه های فولادی مجهز به میراگر جرمی تنظیم شده تحت اثر زلزله های دور از گسل

  چکیده

  مقابله با حوادث طبیعی از دیرباز مورد توجه انسان بوده است و زلزله یکی از این موارد می باشد که در عصر حاضر توجه زیادی را به خود جلب نموده است. برای کاهش این آسیب ها روش های مختلفی در نظر گرفته شده است که باعث کاهش انرژی ورودی به سازه و یا اتلاف انرژی وارده می شوند. با توجه به لزوم مقاوم سازی و ایمن سازی سازه ها در برابر بارهای جانبی ازقبیل زلزله و باد استفاده از روشهای کنترلی در سازه ضروری به نظر میرسد. یکی از ابزار مفید در کنترل غیرفعال میراگر جرمی تنظیم شده TMD می باشد. در این مقاله به بررسی اثر میراگر جرمی شده در یک سازه سه طبقه پرداخته شده است. شبیه سازی عددی گسترده بر اساس تجزیه و تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی با استفاده نرم افزار آباکوس انجام شده است. نتایج نشان از بهبود رفتار سازه ای که در آن میراگر جرمی تنظیم شده به کار برده شده است، می باشد.

  کلمات کلیدی: میراگر جرمی تنظیم شده، آباکوس، تحلیل دینامیکی غیر خطی، قاب خمشی، کنترل غیرفعال

  نویسندگان: معین میرشاهی (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، گروه مهندسی عمران، واحد نیشابور، دانشگاه آزاد نیشابور، ایران)، امین هنربخش (عضو هیات علمی، گروه مهندسی عمران، واحد نیشابور، دانشگاه آزاد اسلامی، نیشابور، ایران)، حسام الدین مشکوه رضوی (عضو هیات علمی، گروه مهندسی عمران، واحد تربت حیدریه، دانشگاه آزاد اسلامی، تربت حیدریه، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: میرشاهی، معین؛ هنربخش، امین؛ مشکوه رضوی، سام الدین؛ ۱۳۹۷، ارزیابی عملکرد لرزه ای سازه های فولادی مجهز به میراگر جرمی تنظیم شده تحت اثر زلزله های دور از گسل، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی