جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی رفتار غیرخطی اتصالات تحت انفجار در قاب های خمشی بتنی
  27 views   در تاریخ: ۲۵ /اسفند /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: کتب  

  چکیده

  با درنظرگرفتن تهدیدات عدم رعایت اصول ایمنی و نیز مخاطرات مرتبط با خطای انسانی در بهره برداری ساختمان، بررسی عملکرد سازه ها در برابر انفجار از اهمیت به سزایی برخوردار است. یکی از مهمترین اعضای سازه ای که عملکرد کلی سازه را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند اتصالات تیر به ستون هستند. عملکرد نامطلوب و خرابی این اتصالات می تواند باعث خرابی موضعی و در گام بعد بروز خرابی پیش رونده در سازه و فروریزی آن گردد. لذا ضروری است تا رفتار و مقاومت نهایی این اتصالات تحت بارگذاری های انفجاری مورد بررسی قرار گیرد تا تمهیدات لازم جهت پیشگیری از وقوع آسیب های آتی اتخاذ گردد. در این تحقیق به بررسی رفتار این اتصالات بتنی تحت انفجار پرداخته شده است و مدلسازی های مورد نطر در محیط نرم افزار ABAQUS انجام گردید. تاثیر افزایش ابعاد هندسی مقطع و نیز درصد آرماتور مقطع بر ظرفیت نهایی در اتصال بتنی بررسی شده است. با توجه به نتایج مشاهده شده است که با افزایش نسبت ارتفاع به عرض تیر از ۱ تا ۱٫۵ مقدار ظرفیت نهایی اتصال به میزان ۲۹% افزایش یافته است. بر اساس نتایج بیشترین ظرفیت اتصال در برابر انفجار برای نسبت ارتفاع به عرض تیر تقریبا برابر یا ۱٫۴ روی داده است. همچنین، با افزایش درصد تسلیح مقطع، مقدار ظرفیت نهایی اتصال در ابتدا افزایش و سپس دچار کاهش شده است. بیشترین ظرفیت باربری اتصال در برابر انفجار برای درصد تسلیح مقطع ۰٫۰۱۱۷۷ (تقریبا معادل ۱٫۲%) مشاهده شده است. در این حالت افزایش ظرفیت نسبت به شرایط ۰٫۴% به میزان ۵۱% بوده است.

  کلمات کلیدی: انفجار، اتصال بتنی، رفتار غیرخطی، ABAQUS

  نویسندگان: فائزه سیلمانی (دانشجو کارشناسی ارشد عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد الکترونیکی، گروه عمران، تهران، ایران)، مسعود گلشنی (استادیار، عضو هیئت علمی موسسه آموزشی عالی پویش قم)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: سیلمانی، فائزه؛ گلشنی، مسعود؛ ۱۳۹۷، ارزیابی رفتار غیرخطی اتصالات تحت انفجار در قاب های خمشی بتنی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع قاب ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی