جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مطالعه رفتار چرخه ای تیر مختلط با تاکید بر اثر مقاومت فشاری بتن دال
  5 views   در تاریخ: ۲۵ /اسفند /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: کتب  

  چکیده

  تیرهای مرکب پیوسته یکی از شکل های متداول مورد استفاده در سازه های پلی ترکیبی و بلند می باشند که در تکیه گاه های میانی آن ها، لنگرهای خمشی بزرگ و نیروهای برشی وجود دارند. از طرفی، سیستم های سازه ای که با ستون های لول های شکل فولادی پر شده با بتن ساخته شده اند در مقایسه با سیستم های معمولی فولادی و یا بتنی مسلح از مزایای زیادی برخوردار می باشند، یکی از مزیت های اصلی در این سیستم ها اندرکنش بین فولاد و بتن است که باعث میگردد که در اثر مقاومت بتن، کمانش موضعی فولاد به تاخیر بی افتد از طرفی به علت محصوریت ناشی از فولاد مقاومت بتن نیز افزایش پیدا کند. هدف اصلی این تحقیق توسعه ی یک مدل اجزای محدود قابل اطمینان به منظور مطالعه ی رفتار تیر مرکب با وجود ستونهای لوله فولادی پر شده با بتن تحت اثر بار چرخهای می باشد. یک مطالعه جامع پارامتری با استفاده از تجزیه و تحلیل اجزای محدود غیرخطی سه بعدی خواهد شد که شامل طیف گستردهای از تغییر جزئیات می باشد. بنابراین در تحقیق حاضر با مدلسازی رفتار تیر مختلط و نیز صحت سنجی آن، با استفاده از مدل اجزای محدود نرم افزاز آباکوس، ۳ مدل متفاوت با تغییر مقاومت فشاری بتن پرکننده ی دال تیر مختلط مدلسازی شده است که نتایج حاصل از مقایسه ی آن ها نشان داد، با افزایش ۱۰، ۲۰ و ۳۰ درصدی مقاومت بتن دال تیر مختلط، مقدار بار نهایی به ترتیب ۰٫۱، ۰٫۲ و ۲٫۲ درصد و مقدار انرژی مصرفی به ترتیب ۰٫۶، ۰٫۹ و ۰٫۹ درصد افزایش می یابد.

  کلمات کلیدی: ستون لوله فولادی پرشده با بتن، تحلیل اجزای محدود، تیر مختلط، مقاومت بتن

  نویسندگان: ابراهیم اصغری (کارشناس ارشد عمران سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه، مراغه، ایران)، احمد ملکی (استادیار دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه، مراغه، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: اصغری، ابراهیم؛ ملکی، احمد؛ ۱۳۹۷، مطالعه رفتار چرخه ای تیر مختلط با تاکید بر اثر مقاومت فشاری بتن دال،  کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی