جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تأثیر بتن تقویت شده FRP بر مقاومت و شکل پذیری ستون های CFT
  13 views   در تاریخ: ۲۳ /اسفند /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: کتب  

  چکیده

  انتخاب نوع مصالح مصرفی در سازه یکی از مهمترین تصمیمات در طراحی سازه ها می باشد. بتن و فولاد از جمله مصالحی هستند که به صورت گسترده در ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرند. در سال های اخیر استفاده از ستون های فولادی پر شده با بتن CFT به دلیل مزایای فراوانی که نسبت به ستون های بتن آرمه و فولادی دارند، به ویژه در ساختمان های بلند و صنعتی رواج زیادی پیداکرده است. با توجه به رواج این نوع ستون ها در سازه های پر اهمیت، مطالعه درمورد بهبود عملکرد آن ها روز به روز در حال گسترش می باشد. یکی از راه حل های بهبود عملکرد ستون های CFT از طریق بتن تقویت شده به نام FRP باشد. در مطالعه حاضر به منظور بهبود عملکرد ستون های CFT در انواع بارگذاری ها و نیز کاهش زمان و هزینه های اجرائی با استفاده از بتن تقویت شده به نام FRP از مدل سازی توسط نرم افزار عناصر محدود ANSYS استفاده شد. نتایج نشان داد که ستون های CFT با تقویت کننده FRP از لحاظ شکل پذیری و جذب انرژی از ستون های CFT و ستون های بتنی به تنهایی وضعیت بهتری دارد.

  کلمات کلیدی: بتن، ستون مرکب، شکل پذیری، مدلسازی

  نویسندگان: مجتبی اسدی کپورچال (کارشناسی ارشد عمران-سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد آیت اله آملی، گروه عمران، آمل، ایران و دکتری خاک و پی، ایروان، ارمنستان)، حسین قاسم نژاد مقری (عضو هیات علمی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد آیت اله آملی، گروه عمران، آمل، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: اسدی کپورچال، مجتبی؛  قاسم نژاد مقری، حسین؛ ۱۳۹۷، بررسی تأثیر بتن تقویت شده FRP بر مقاومت و شکل پذیری ستون های CFT، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” ستون ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی