جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مدل سازی عددی آبشستگی پایین دست دریچه کشویی با استفاده از FLOW-3D

  چکیده

  با توجه به وجود آبشستگی در اطراف دریچه ها که دراثر جریان عبوری از زیر دریچه اتفاق میافتد، ناپایداری در دریچه ایجاد شده و خطرات جبران ناپذیری را به بار می آورد. هدف از این تحقیق بررسی میزان آبشستگی بعد از دریچه در بازشدگی های مختلف می باشدکه  آبشستگی پایین دست دریچه کشویی برای مدل های آشفتگی RNG و LES با معادله های انتقال رسوب مختلف و همچنین تعداد سلول های مختلف برای یک زمان تحلیل ثابت مورد بررسی قرارگرفته است، بستر رسوبی بعد سطح صلب دارای رسوبات غیر چسبنده بوده و یک قطر متوسط برای این رسوبات در نظر گرفته شده است. نتایج حاصل به صورت تغییرات بیشینه عمق گودال آبشستگی و طول آبشستگی به صورت نمودارهایی آورده شده است. همچنین صحت سنجی نتایج عددی با داده های آزمایشگاهی انجام یافته است نتایج حاصل از این نمودارها نشان میدهد از بین مدل های آشفتگی، مدل آشفتگی LES برای این شبیه سازی مناسب تر است و همچنین برای این مدل آشفتگی با افزایش تعداد سلول ها، نمودار آبشستگی مقادیر نزدیکتری به نتایج آزمایشگاهی را به دست میدهد با توجه به نتایج حاصل از تحلیل برای بازشدگی های مختلف نشان می دهد هرچه قدر میزان بازشدگی دریچه بیشتر شود برای یک دبی ثابت، حداکثر عمق آبشستگی کاهش می یابد.

  کلمات کلیدی: دریچه کشویی، آبشستگی، مدل سازی عددی، نرم افزار Flow3D

  نویسندگان: فرهاد امن زاده (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)، نازیلا کاردان (نازیلا کاردان، استادیارگروه مهندسی عمران، دانشکده فنی ومهندسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: امن زاده، فرهاد؛ کاردان، نازیلا؛ ۱۳۹۷، مدل سازی عددی آبشستگی پایین دست دریچه کشویی با استفاده از FLOW-3D، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی