جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تجربیات بدست آمده از آزمایش های بارگذاری استاتیکی شمع مطالعه – موردی پل دسترسی پروژه خلیج فارس
  16 views   در تاریخ: ۰۴ /اسفند /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  امروزه استفاده از پی های عمیق و یا شمع های درجاریز بتنی، از رایج ترین روش های مورد استفاده جهت جلوگیری از نشست های کوتاه مدت و بلند مدت در ساخت سازه های سنگین و دارای اهمیت واقع در خشکی و دریا می باشد. تعداد و مشخصات ابعادی این شمع ها با توجه به عواملی همچون: مشخصات سازه مورد نظر، وضعیت لایه های خاک در محل احداث سازه، درجه اهمیت بنا، نیروهای وارد برسازه و غیره تعیین می شود. در طراحی شمع های بتنی درجاریز با توجه به وضعیت لایه های خاک منطقه، عملکرد این شمع ها بطور معمول به صورت ترکیب اتکایی اصطکاکی در نظر گرفته می شود. هرچند با گمانه زنی های عمیق و نیمه عمیق پیش از انجام طراحی، اطلاعات – مورد نیاز از لایه های خاک جهت انجام طراحی شمع ها حاصل می شود، ولی در پروژه های مهم، جهت تعیین ظرفیت باربری شمع ها علاوه بر استفاده از روابط تحلیلی و روشهای مبتنی بر استفاده مستقیم از آزمایشهای درجا، به منظور اطمینان، استفاده از نتایج آزمایش های بارگذاری استاتیکی و دینامیکی شمع ها، تاکید شده است. در تحقیق حاضر، روش انجام آزمایش بارگذاری فشاری شمع های پل دسترسی در محل پروژه راه ارتباطی خلیج فارس ارائه شده و با توجه به محل انجام آزمایش ها و عوامل محیطی و جوی مترتب با آن، به بررسی عواملی که می توانند در روند انجام آزمایش های بارگذاری استاتیکی و مطالعه رفتار آن خلل به وجود آورده و سبب کاهش دقت در تفسیر نتایج شوند، پرداخته شده است و توصیه هایی جهت پیش بینی، شناسایی و جلوگیری از بروز خطاهای تجربه شده برای موارد مشابه در ادامه کار و پروژه های دیگر، ارائه شده است.

  کلمات کلیدی: آزمایش بارگذاری استاتیکی، شمع بتنی، خطاهای محتمل، پل دسترسی خلیج فارس

  نویسندگان: حکمت حسین زاده (کارشناس ارشد عمران (زلزله)، مهندسین مشاور ساحل امید ایرانیان، تهران، ایران)، حمید علی الهی (استادیار، گروه عمران، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: حسین زاده، حکمت؛ الهی، حمید علی؛ ۱۳۹۷، تجربیات بدست آمده از آزمایش های بارگذاری استاتیکی شمع مطالعه موردی پل دسترسی پروژه خلیج فارس، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی