جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی رفتارسازه های بلند مرتبه فولادی لوله در لوله و لوله در لوله دسته بندی شده با استفاده از آنالیز دینامیکی غیر خطی
  1 views   در تاریخ: ۲۹ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  ارزیابی رفتار لرزه ای انواع سیستم های ساختمانی از موضوعات مورد نیاز به تحقیق در کشورمان می باشد. سازه های بلند با سیستم های مقاوم جانبی لوله در لوله معمول و حالت دسته بندی شده در سالهای اخیر بسیار مورد توجه بوده است . یکی از سیستم هائی که در دهه های اخیر توجه به آن افزایش پیدا کرده است توسعه ی خرابی به دلیل ایجاد جابجائی نسبی بزرگ طبقات بوده است. دریفتهای بزرگ طبقات میتواند منجر به خرابی پیشرونده ی لغزشی progressive sidesway collopase سازه ها گردد. در این تحقیق سازه های سه بعدی فولادی ۴۰ و ۶۰ طبقه با سیستم های لوله در لوله و لوله در لوله دسته بندی شده طراحی و کنترل سازه ها بر اساس آئین نامه ACI318-14 استاندارد ۲۸۰۰ انجام شده است. بار گذاری و ترکیبات بار مطابق مبحث ششم مقررات ملی در نظر گرفته شده است . طراحی سازه هاتوسط نرم افزار Etabs 2016 انجام شده است . تحلیلهای مورد نظر شامل تحلیلهای دینامیکی غیر خطی (تاریخچه زمانی) تحت ۷ شتابنگاشت گسل با ویژگی جهت داری پیش سوی بوده است.رکوردهای مورد نظر بر اساس مطالعه ی معتبر سایر محققین بوده است و از پایگاه داده ی PEER استخراج شده اند . در ادامه نتایج مربوط به تحلیل های تاریخچه زمانی سازه های ۴۰ و ۶۰ طبقه با سیستم های لوله در لوله و لوله در لوله دسته بندی شده استخراج و مقایسه شده اند . سپس نتایج لرزه ای جابجایی بام،برش پایه و دریفت حداکثرطبقات به منظور مقایسه ی رفتار آنها و امکان رخداد فروریزش لغزشی بررسی شده است . نتایج نشان میدهد که پاسخ های لرزه ای ساختمانهای ۴۰و ۶۰ طبقه با سیستم لوله در لوله دسته بندی شده مطلوب تر از پاسخ های لرزه ای سازه های با سیستم لوله در لوله می باشد. به عنوان نمونه در مورد ساختمانهای ۴۰ طبقه تحت زلزله Erzincan جابجایی تراز بام سازه با سیستم لوله در لوله ی دسته بندی شده ۱۴٫۹ درصد کمتر از جابجایی بام با سیستم لوله در لوله است. همچنین در مورد سازه ی ۶۰ طبقه تحت زلزله ی Northridge –Olive View، برش پایه ی حداکثر ۳۵٫۴ درصد کاهش یافته است.

  کلمات کلیدی: رفتار لرزه ای، ساختمان های بلند، فروریزش پیشرونده لغزشی، سیستم لوله در لوله، سیستم لوله در لوله دسته بندی شده

  نویسندگان: وحید مقیمی آذر (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه،دانشگاه آزاد اسلامی صوفیان، آذربایجان شرقی)، رسول ثابت عهد (استادیار دانشگاه آزاد اسلامی صوفیان، آذربایجان شرقی)

  محل و سال انتشار: هشتمین کنفرانس ملی زلزله و سازه، جهاد دانشگاهی استان کرمان، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: مقیمی آذر، وحید؛ ثابت عهد، رسول؛ ۱۳۹۷، ارزیابی رفتارسازه های بلند مرتبه فولادی لوله در لوله و لوله در لوله دسته بندی شده با استفاده از آنالیز دینامیکی غیر خطی، هشتمین کنفرانس ملی زلزله و سازه، جهاد دانشگاهی استان کرمان.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی