جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تأثیر افزودن ذرات پلاستیک بازیافتی (Pet) بر روی مشخصات مکانیکی و دوام کفپوش های بتنی ترافیکی
  0 views   در تاریخ: ۲۳ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  یکی از بزرگترین چالشهای زیست محیطی موجود در اطراف کلان شهرها در سراسر جهان، نحوه بازیافت و حذف زباله ها از چرخه محیط زیست میباشد. دفع زباله موضوعی مهم در هر کشور است و استفاده از مواد و محصولات پلاستیکی روز به روز در حال تفزایش است. مسلماً تحقق توسعه پایدار تا حد زیادی در گرو کاهش فعالیتهای مخرب بشر می باشد و به همین سبب امروزه بحث فعالیت های غیر مخرب و استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر برای تخریب کمتر طبیعت دغدغه ای در تمام علوم می باشد. یکی از راه های کاهش تخریب طبیعت، استفاده از زباله ها در صنایع است و این امر در صنعت ساختمان و بتن به عنوان یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی بیشتر نمود پیدا می کند. در این راستا آنچه در این نوشتار مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته استفاده از زباله های پلاستیکی (PET) در بتن و مصالح پایه سیمانی است. برخی خصوصیات پلاستیک مانند جذب آب کم، سبکی قابل قبول و نیز انعطافپذیری بالا موجب می شود نسبت به بازیافت پلاستیک های مستعمل و مصرف آنها در مصالح ساختمانی، توجه نشان داده شود. به همین منظور در تحقیق حاضر، اثر افزودن مقدار و شکل پلاستیک بر روی مقاومت فشاری و انعطاف پذیری بتن مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. روش کار در این مقاله به صورت آزمایشگاهی بوده و تعداد ۳۴ طرح اختلاط ساخته شده و مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته است. شکل پلاستیک مورد استفاده به دو صورت پودری و الیاف بوده است. درصدهای مختلف پلاستیک در دو شکل مورد نظر در طرح ها استفاده شده و جایگزین بخشی از مصالح ریزدانه بتن شده است که نتایج کار، نشان از تأثیر مثبت استفاده از پلاستیک در بتن داشته و در اصل مقاله ارائه میگردد.

  کلمات کلیدی: بتن، پلاستیک بازیافتی، زباله، محیط زیست، مقاومت فشاری، انعطاف پذیری

  نویسندگان: محرم دولتشاهی پیروز (دانشیار، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه تهران، تهران، ایران)، امیر محمد رمضانیان پور (استادیار، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه تهران، تهران، ایران)، ارسلان احمدنیا (کارشناسی ارشد، دانشگاه تهران پردیس بین المللی کیش، کیش، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: دولتشاهی پیروز، محرم؛ ارمضانیان پور، میر محمد؛ احمدنیا، ارسلان؛ ۱۳۹۷، بررسی تأثیر افزودن ذرات پلاستیک بازیافتی (Pet) بر روی مشخصات مکانیکی و دوام کفپوش های بتنی ترافیکی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی