جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه آزمایشگاهی تاثیر ماسه بادی و پودر لاستیک بر فشار تورم بنتونیت
  1 views   در تاریخ: ۲۳ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  تورم خاک در پروژه های عمرانی مشکلی است که ممکن است خسارت های سنگینی را وارد کند. از این رو مباحث مربوط به خاک های متورم شونده در مجامع علمی نیز مطرح بوده به طوری که غالباً هر چند سال یکبار، سمیناری توسط ” انجمن بینالمللی مهندسی خاک و پی” در این مورد برگزار میگردد. خسارات ناشی از تورم خاک ها بیشتر از هر پدیده طبیعی دیگر از جمله زلزله است. امروزه با افزایش مسیرهای جادهای حجم زیادی از لاستیک های فرسوده تولید میگردد. از لاستیک به عنوان میراگر و کاهش دهنده پتانسیل رونگرایی خاک مخصوصاً خاک ماسه ای استفاده می شود. همچنین با داشتن خصوصیاتی مانند فشردگی و سبکی، باعث کیفیت پروژه های ژئوتکنیکی می شود. در این تحقیق اثر وجود خرده لاستیک در خاک رسی بر فشار تورمی بنتونیت مورد مطالعه قرار گرفته است. برای انجام این تحقیق بنتونیت با درصدهای وزنی مختلفی از خاک ماسه بادی و خرده لاستیک ترکیب گردید و تاثیر وجود این مخلوط ها بر فشار تورمی مورد ارزیابی قرار گرفت. نتایج به دست آمده نشان داد که با افزایش میزان ماسه بادی و خرده لاستیک مقدار فشار تورم نمونه ها کاهش یافته است. به طوری که پس از حدود ۳ ساعت از شروع آزمایش فشار تورمی ۲۰۰ کیلوپاسکال ثبت گردیده که حدود ۵۰% کمتر از حالت بنتونیت خالص میباشد.

  کلمات کلیدی: بنتونیت، ماسه بادی، پودر لاستیک، فشار تورم، مدل آزمایشگاهی

  نویسندگان: سید محمد مهدوی سلیمی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی ژئوتکنیک، دانشگاه شهید چمران اهواز)، علیرضا دالوند (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه شهید چمران)، محمد سیروس (دانشیار گروه مهندسی عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه شهید چمران اهواز)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: مهدوی سلیمی، سید محمد؛ دالوند، علیرضا؛ سیروس، محمد؛ ۱۳۹۷، مقایسه آزمایشگاهی تاثیر ماسه بادی و پودر لاستیک بر فشار تورم بنتونیت، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی