جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی اثر شکل و فاصله در گروه پایه های رودخانه ای بر میزان نیروهای هیدرودینامیکی وارد بر آن ها
  7 views   در تاریخ: ۲۳ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  پل ها از جمله مهمترین و پرکاربردترین سازه هایی هستند که از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته اند. در اغلب موارد سازه پل بر روی رودخانه احداث میگردد که در این صورت پایه های آن در تماس با جریان آب خواهد بود. تجربه طولانی مدت احداث پل بر روی رودخانه ها، مهندسان را به این نتیجه رسانده است که در طراحی پل ها فقط در نظر داشتن مسائل سازهای، زمین شناسی، موقعیت راه و پتانسیل ترافیک کافی نمی باشد بلکه باید اثر نیروهای هیدرودینامیکی را نیز مورد توجه قرار داد. در این تحقیق نیروهای هیدرودینامیکی وارد بر پایه پل برای بررسی اثر اشکال مختلف پایه با مقاطع مختلف دایرهای و مستطیلی گردگوشه با نسبت L/B (طول به عرض) مختلف، و اثر نسبت G/D (فاصله مرکز به مرکز دو پایه) در گروه پایه ها با در نظر گرفتن اندرکنش سازه-سیال در نرم افزار آباکوس شبیه سازی شده است و این نتیجه حاصل شد که با افزایش سرعت، فشار وارده و نیروی وارد بر پایه افزایش یافته و هر چه شکل مقطع پایه با الگوی جریان منطبقتر باشد، نیروی کمتری به پایه وارد میشود. در گروه پایه ها برای مقطع دایره ای با افزایش نسبت G/D، بیشینه فشار و ضریب درگ کاهش یافته، و برای مقطع مستطیلی گردگوشه، بیشینه فشار و ضریب درگ ابتدا افزایش و سپس کاهش یافته است.

  کلمات کلیدی: نیروی هیدرودینامیکی، پایه پل، مطالعه عددی، آباکوس، پایه منفرد، گروه پایه ها

  نویسندگان: پریسا آذر تکله (دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)، نازیلا کاردان (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)، محمدرضا امامی آزادی (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: آذر تکله، پریسا؛ کاردان، نازیلا؛ امامی آزادی، محمدرضا؛ ۱۳۹۷، بررسی اثر شکل و فاصله در گروه پایه های رودخانه ای بر میزان نیروهای هیدرودینامیکی وارد بر آن ها، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی