جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تاثیر مشخصات مختلف هسته بر پایداری سدهای خاکی با استفاده از روش المان محدود و نرم افزار PLAXIS

  چکیده

  سدها به عنوان یکی از سازه های عمرانی قدیمی شناخته می شوند که به صورت های مختلف ساخته می شوند. یکی از انواع سد، سد خاکی می باشد که طراحی و اجرای آن به دلیل رفتار پیچیده ی مصالح خاکی می تواند امری چالش برانگیز باشد. در این پژوهش سعی بر آن شده است تا با استفاده از روش المان محدود و نرم افزار PLAXIS به بررسی تاثیر مشخصات مختلف هسته سد خاکی (ضریب چسبندگی،مدول الاستیسیته، زاویه اصطکاک، نسبت پواسون، عرض و شکل هسته) بر پایداری سد پرداخته شود.برای این منظور مجموعا تعداد ۴۲ مدل با مشخصات مختلف ساخته شده و به بررسی تغییرات ضریب اطمینان پایداری شیروانی سد پرداخته شده است. نتایج این تحقیق نشان داد که با افزایش ضریب چسبندگی به طور کلی ضریب اطمینان کاهش پیدا میکند. در ارتباط با مدول الاستیسیته هسته سد نیز می توان گفت افزایش یا کاهش مدول الاستیسیته تغییرات یکنواختی را در ضریب اطمینان به وجود نمیآورد. تغییرات زاویه اصطحکاک تاثیرگذارتر از تغییرات مدول الاستیسیته و چسبندگی هسته بر روی ضریب اطمینان می باشد و به طور کلی هرچه زاویه اصطحکاک بیشتر شود ضریب اطمینان نیز بیشتر می شود. با افزایش نسبت پواسون رفتار خاک به رفتار سیال نزدیکتر می شود، بنابراین همانطور که انتظار می رود با افزایش نسبت پواسون ضریب اطمینان سد افت می کند. مدلسازی صورت گرفته و نتایج بدست آمده با استفاده از نمودار ها و جداول مربوطه به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است.

  کلمات کلیدی: پایداری، سد خاکی، روش المان محدود، ضریب اطمینان

  نویسندگان: مهدی کماسی (استادیار، موسسه ی آموزش عالی آفرینش بروجرد،)، مجتبی عطارروشن (دانشجوی کارشناسی ارشد، موسسه ی آموزش عالی آفرینش بروجرد)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: کماسی، مهدی؛ عطارروشن، مجتبی؛ ۱۳۹۷، بررسی تاثیر مشخصات مختلف هسته بر پایداری سدهای خاکی با استفاده از روش المان محدود و نرم افزار PLAXIS، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی