جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تأثیر انواع شرایط عمل آوری بر روی مقاومت بتن سبک حاوی الیاف فولادی
  4 views   در تاریخ: ۱۴ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

  این مقاله، به بررسی تأثیر انواع شرایط عمل آوری بر روی بتن با سبکدانه لیکا و حاوی درصدهای متفاوت الیاف فولادی پرداخته شده است. با توجه به اینکه استفاده از سبکدانه در ساخت و ساز باعث کاهش بار اعمالی بر سازه شده و از سوی دیگر استفاده از الیاف فولادی می تواند برخی از ضعف های بتن را پوشش دهد، در این مطالعه به بررسی خواص مکانیکی بتن سبک حاوی الیاف فولادی با نسبت های آب به سیمان ۰٫۳۸ و ۰٫۴۲ توسط آزمون های فشاری، کششی و مدول الاستیسیته در سنین ۳، ۷، ۲۸ و ۶۰ روز پرداخته شد. طبق نتایج بدست آمده، نمونه های بتنی تحت شرایط عمل آوری دو روز در شرایط دمایی ۹۰ درجه سانتی گراد در اکثر حالات، مقاومت بهتری داشتند. همچنین مقاومت فشاری بهینه برای بتن حاوی سبکدانه لیکا با ۱% الیاف فولادی بدست آمد. بعلاوه بیشترین مقدار مقاومت کششی برای بتن حاوی سبکدانه لیکا و ۳% الیاف فولادی حاصل گردید.

  کلمات کلیدی: شرایط عمل آوری، سبکدانه لیکا، الیاف فولادی، خواص مکانیکی بتن

  نویسندگان: پویان خاکپور طالبی (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، ایران)، رحمت مدندوست (دانشیار گروه عمران، دانشکده فنی، دانشگاه گیلان)، محمود سراجی (استادیار گروه عمران، واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: خاکپور طالبی، پویان؛ مدندوست، رحمت؛ سراجی، محمود؛ ۱۳۹۷، تأثیر انواع شرایط عمل آوری بر روی مقاومت بتن سبک حاوی الیاف فولادی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی