جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی آزمایشگاهی فشار وارده ناشی از سربار بر تغییرشکل دیوار حائل طرهای صاف

  چکیده

  امروزه ارتباط علم خاک و پی با علوم مهندسی آب انکار ناپذیر است. از عوامل اصلی که در طراحی و ساخت یک سازهی مرتبط با رانش خاک حائز اهمیت است، شناخت کمی و کیفی نیروی جانبی وارده بر دیوار حائل میباشد. طراحی یک دیوار حائل براساس نیروهای اعمال شده در حالت حدی توسط گوه شکست و عمل و عکسالعمل ایجاد شده بین خاکریز و دیوار انجام میگردد. در این تحقیق به بررسی اثر شکل سربار وارده بر خاکریز و به تبع آن تغییرشکل دیوار حائل طرهای پرداخته شده است. آزمایشات در آزمایشگاه مدل فیزیکی دانشگاه شهید چمران اهواز انجام شد. بدین منظور فلومی با طول ۱۶۰ سانتیمتر، عرض ۴۷ سانیمتر و ارتفاع ۱۲۰ سانتیمتر ساخته شد. قسمت جلوی مدل از پلکسی گلاس شفاف به منظور مشاهده روند تغییرات استفاده شد. نتایج بدست آمده نشان میدهد که در حالت سربار مربعی بیشترین فشار وارده از سوی جک بارگذاری (۶۵ بار) و همچنین بیشترین میزان جابجائی دیوار حائل (۷٫۲ سانتی متر) رخ داده است.

  کلمات کلیدی: دیوار حائل طره ای، شکل سربار، خاکریز دانه ای، مدل فیزیکی، فشار جانبی خاک

  نویسندگان: علیرضا دالوند (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه شهید چمران اهواز)، جواد احدیان (دانشیار گروه سازه های آبی، دانشکده مهندسی علوم آب، دانشگاه شهید چمران اهواز)، منوچهر فتحی مقدم (استاد گروه سازه های آبی، دانشکده مهندسی علوم آب، دانشگاه شهید چمران اهواز)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: دالوند، علیرضا؛ احدیان، جواد؛ فتحی مقدم، منوچهر؛ ۱۳۹۷، بررسی آزمایشگاهی فشار وارده ناشی از سربار بر تغییرشکل دیوار حائل طرهای صاف، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی