جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی نتایج مقاومت فشاری بتن های نمونه گیری شده در قالب های پلاستیکی و چدنی
  40 views   در تاریخ: ۱۴ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

  بتن یکی از مصالح اصلی در ساخت انواع بناهای مختلف می باشد که هم اکنون بسیاری از ساختمان های کشور با اسکلت بتنی ساخته می شوند. سیمان و ماسه از جمله مواد اصلی در ساخت بتن می باشند، که این مواد بر اساس استانداردهای مرجع ارزیابی و کنترل می شوند. اما نکته اساسی این است که با داشتن سیمان و ماسه استاندارد حتما بتن استاندارد نخواهیم داشت و مراحل عمل آوری این محصول بسیار حائز اهمیت است. آزمایش بتن به افراد کمک می کند تا مطالب مختلفی نظیر نحوه ساخت بتن مناسب، چگونگی رسیدن به مقاومت دلخواه، مبارزه با شرایط خورنده، ساخت بتن با دوام و … را مورد بررسی قرار دهند. آزمایش بتن برای کنترل بتن استفاده می گردد و معمولا از هر روز یک سری نمونه می گیرند و نمونه هایی که داخل ایران مورد استفاده است و بیشتر کاربرد دارد، قالب های ۱۵×۱۵×۱۵ است. این قالب ها معمولا از جنس چدن یا پلاستیک فشرده می باشد. در ظاهر ممکن است به نظر برسد مقاومت آزمونه ها در این دو نوع قالب یکسان هستند ولی با توجه به نتایج بررسی های انجام گرفته خلاف این نظریه منتج شده است که به طور متوسط ۸٫۷ درصد و مقاومت آزمونه های نمونه گیری شده در قالب های چدنی بیشتر می باشد. 

  کلمات کلیدی: مقاومت فشاری، بتن، آزمونه، قالب نمونه گیری

  نویسندگان: محمد جواد رضایی (دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد نجف آباد رشته ژئوتکنیک و سرپرست آزمایشگاه ساختمانی فولاد مبارکه)، مریم مبارکه (دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه عقیق رشته ژئوتکنیک دسر پرست آزمایشگاه شرکت توکا بتن) 

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: رضایی، محمد جواد؛ مبارکه، مریم؛ ۱۳۹۷، بررسی نتایج مقاومت فشاری بتن های نمونه گیری شده در قالب های پلاستیکی و چدنی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی