جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مدل سازی عددی دیوار گود با استفاده از انکراژ و مقایسه آن با دیوار میخ کوبی شده و بررسی بهینه ترین روش با استفاده از ایین نامه FHWA
  5 views   در تاریخ: ۱۳ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  تسلیح خاک به کمک مصالحی با مقاومت کششی بسیار بالا روش موثر در حفاظت سازه های خاکی به شمار میرود. تعدادی دیوار در این تحقیق با استفاده از نرم افزار عددی مدل شده است و به ضریب اطمینان مورد نظر رسیده است. مطالب این تحقیق بر مبنای ایین نامه فدرال بوده و رسیدن به ضریب اطمینان مورد نظر است. نتایج نشان میدهد عوامل تاثیر گذار بر رسیدن به ضریب اطمینان میتوان به زاویه اصطحکاک داخلی خاک چسبندگی و سختی خاک اشاره کرد و در روش انکراژ به طول و زاویه آن بستگی دارد. در این پژوهش ابتدا مدل عددی با استفاده از نرم افزار Paxis 2D مدلسازی شده و با روش FHWA مقایسه شده است. در سه دیوار مدل شده در روش میخ کوبی به ترتیب به ضرایب اطمینان ۱٫۵۰۷٫ ۱٫۲۸ و ۱٫۵۹ رسیده و در روش انکراژ به ترتیب ۲٫۱۴ و ۲٫۱۶ ” ۲٫۱۷ شده است. که این ضرایب اطمینان میتواند به ما نشان دهد که روش FHWA رو مدل سازی عددی با نرم افزار PLAXIS با اینکه در نتایج با هم تفاوت هایی دارند و ضرایب اطمینان متفاوتی دارن ولی از لحاظ آیین نامه ای ضرایب اطمینان به دست آمده در هر دو روش قابل قبول است. و اینکه با پارامتر های ژئوتکنیکی یکسان در هر دو روش به ضرایب اطمینان مورد نیاز رسیده میشود.

  کلمات کلیدی : گودبرداری، انکراژ ، میخکوبی، مدلسازی عددی،FHWA، ضریب اطمینان

  کلمات کلیدی: 

  نویسندگان: دکتر احد باقرزاده خلخالی (عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران گروه مهندسی عمران)، امیر رضا ناظریه (دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: باقرزاده خلخالی، احد؛ ناظریه، امیر رضا؛ ۱۳۹۷، مدل سازی عددی دیوار گود با استفاده از انکراژ و مقایسه آن با دیوار میخ کوبی شده و بررسی بهینه ترین روش با استفاده از ایین نامه FHWA، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  مطالب پیشنهادی

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی