جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه تأثیر الیاف پلی پروپیلن و فولادی بر خواص مکانیکی بتن حاوی سبکدانه لیکا تحت شرایط عمل آوری متفاوت
  11 views   در تاریخ: ۰۸ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

  هدف اصلی از این مقاله مقایسه تأثیر الیاف فولادی و پلی پروپیلن با درصدهای متفاوت بر روی خواص مکانیکی بتن حاوی سبکدانه لیکا تحت ۶ شرایط عمل آوری مختلف با نسبت های آب به سیمان ۰٫۳۸ و ۰٫۴۲ می باشد. از آنجایی که استفاده از سبکدانه در صنعت ساختمان مورد توجه محققین قرار گرفته اند و همچنین استفاده از الیاف می تواند برخی از ضعف های بتن را پوشش دهد، در مطالعه حاضر به مقایسه تأثیر الیاف فولادی و پلی پروپیلن بر روی مقاومت فشاری، کششی و مدول الاستیسیته بتن سبک در سنین مختلف پرداخته شده است. نتایج بدست آمده نشان می دهد، مقاومت فشاری بهینه برای بتن حاوی سبکدانه لیکا با ۱% الیاف فولادی بدست می آید. بعلاوه بیشترین مقدار مقاومت کششی برای بتن حاوی سبکدانه لیکا و ۰٫۳% الیاف پلی پروپیلن یا ۳% الیاف فولادی بدست آمد. همچنین تعیین مقاومت کششی و مدول الاستیسیته نشان می دهد که در بیشتر حالات رابطه پیشنهادی ACI، مقاومت کششی و مدول الاستیسیته را نسبت به مقادیر اندازه گیری شده برای بتن سبک شاهد و بتن سبک حاوی الیاف های مختلف دست بالا تخمین می زند.

  کلمات کلیدی: روابط همبستگی، خواص مکانیکی بتن سبک، عمل آوری، الیاف پلی پروپیلن، الیاف فولادی

  نویسندگان: پویان خاکپور طالبی (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، ایران)، رحمت مدندوست (دانشیار گروه عمران، دانشکده فنی، دانشگاه گیلا)، محمود سراجی (استادیار گروه عمران، واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: خاکپور طالبی، پویان؛ مدندوست، رحمت؛ سراجی، محمود؛ ۱۳۹۷، مقایسه تأثیر الیاف پلی پروپیلن و فولادی بر خواص مکانیکی بتن حاوی سبکدانه لیکا تحت شرایط عمل آوری متفاوت، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی