جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تعیین آزمایشگاهی سختی فشاری رینگ های CFRP و مقایسه آن باسختی فشاری رینگ های فولادی
  12 views   در تاریخ: ۰۴ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  رینگهای ساخته شده در صنعت دارای استفاده های مهمی در ساخت مخازن فولادی و پوسته های استوانه های جدارنازک می باشد. پوسته های استوانه ای جدار نازک و مخازن از دیر باز مورد توجه مهندسان عمران بوده است. پوسته های جدار نازک دارای شکل هندسی ویژه ای می باشند که آنها را از دیگر سازه ها متمایز می کند. از جمله ویژگی های این سازه ها ناچیز بودن ضخامت نسبت به ابعاد دیگر می باشد که همین ویژگی مسئله ناپایداری را یک عامل تعیین کننده در رفتار این سازه ها قرار داده است. بنابراین نازک بودن پوسته از یک سو و فشاری بودن میدان نیروها از سوی دیگر پوسته را در معرض کمانش قرار می دهد. همواره سعی و تلاش محققین بر این بوده است که با شناخت رفتار انواع مصالح و نیز انواع هندسه آن ها بتوانند ظرفیت کمانش پوسته های استوانه ای جدار نازک را افزایش دهند و در نتیجه بتوانند از سازه موجود حداکثر استفاده را داشته باشند. در میان انواع روش های شناخته شده جهت تقویت پوسته های استوانه ای، تقویت با رینگ های فولادی روش شناخته شده و سنتی می باشد. روش دیگری که می تواند به عنوان جایگزین رینگ های فولادی مطرح شود استفاده از رینگ های ساخته شده از مصالح نوین CFRP می باشد. از آنجا که در عملکرد رینگ ها میدان کشش فشاری حائز اهمیت می باشد، لذا در این تحقیق جهت بررسی و مقایسه سختی فشاری رینگ های ساخته شده با مصالح CFRP و نیز رینگ های فولادی، رینگ هایی از جنس مصالح CFRP و نیز فولادی ساخته شده و مورد تحقیق قرار گرفته است. نتایج آزمایشگاهی نشان می دهد که رینگ های CFRP در مقایسه با رینگ های فولادی دارای سختی فشاری بالاتری می باشد. با توجه به این نتایج می توان از رینگ های ساخته شده با مصالح CFRP به عنوان مصالح جایگزین مصالح فولادی جهت تقویت مخازن و پوسته های استوانه ای جدار نازک استفاده نمود.

  کلمات کلیدی: حلقه های تقویتی، کمانش پوسته های استوانه ای، مصالح CFRP، حلقه های فولادی، تقویت مخازن، سختی فشاری

  نویسندگان: سیروس یوسفی خاتونی (دانشجوی دکتری دانشگاه ارومیه، عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی شهید قاضی طباطبایی ارومیه، دانشگاه)، حسین شوکتی (استاد گروه عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه ارومیه، ارومیه، ایران)

  محل و سال انتشار:کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: یوسفی خاتونی، سیروس؛ شوکتی، حسین؛ ۱۳۹۷، تعیین آزمایشگاهی سختی فشاری رینگ های CFRP و مقایسه آن باسختی فشاری رینگ های فولادی، سومین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران انجمن ژئوتکنیک ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی