جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  آب بندی فضاهای زیرزمینی بروش تزریق
  9 views   در تاریخ: ۰۸ /دی /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  خلاصه حشر سازه های زیر زمینی مانند سایر فعالیت های بشر بر محیط زیست تاثیر گذار است. یکی از مهم ترین آثار مخرب حفاری تونل به ویژه در زمین های آبدار پدیده نشت آب و زهکشی آن توسط تونل است. این پدیده مشکلاتی را برای سازه های مجاور و تونل ایجاد می کند. یکی از راه های موثر برای کاهش حداکثر میزان نشت ناشی از زهکشی جریان آب و افزایش تنش موثر در حفاری تونل ها در زمین های خاکی انجام عملیات تزریقی است. بررسی تأثیر نحوه کنترل و هدایت آب زیر زمینی در اکثر پروژه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در بسیاری از موارد اثر کاهش سطح آب برنشت سازه های پیرامونی در تحلیل و اجراها در نظر گرفته نمی شود در نتیجه پس از ساخت نشت آب می تواند مشکل ساز شود و مشکلات بهره برداری به وجود آورد و تنها تغیر شکل ناشی از خود عملیات خاکبرداری در تونل با گودبرداری کنترل می شود. آب های زیرزمینی یکی از بزرگترین چالش ها در فضاهای زیرزمینی می باشد که عملیات احداث فضاهای امن زیرزمینی را با مشکل مواجه می سازد. با توجه به اهمیت وجود آب های زیرزمینی در ساخت تونل و فضاهای امن زیرزمینی، در این مقاله وضعیت نفوذ آب به داخل تونل از لحاظ نشت آب زیرزمینی مورد بررسی قرار گرفته و راهکار مناسب در زمینه چگونگی مدیریت و کنترل نشت آب از تونل که در یکی از تونل های مترو تهران و ساختمان اداری صورت گرفته ارائه شده است.

  کلمات کلیدی: آب بندی، تونل، حفاری نشست، تزریق شیمیایی

  نویسندگان: سمیه سیفی (دانشجوی دکتری مهندسی عمران ژئوتکنیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک)، سامان مشهوری (مدیر عامل شرکت نوین تونل قرن)، حسین غیاثی نژاد (عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت)، یونس جان در میان (دانشجوی دکتری مهندسی عمران و مدیریت منابع آب دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک)

  محل و سال انتشار: سومین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران انجمن ژئوتکنیک ایران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: سیفی، سمیه؛ مشهوری، سامان؛ غیاثی نژاد، حسین؛ جان در میان، یونس؛ ۱۳۹۷، آب بندی فضاهای زیرزمینی بروش تزریق، سومین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران انجمن ژئوتکنیک ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی