جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مطالعات عددی و تحلیلی بر روی سرریز لبه تیز مستطیلی به عنوان مقطع کنترل سطح آب در شبکه های آبیاری

  چکیده

  در مسیر کانال ها در شبکه های آبیاری برای آبگیر ها لازم می شود که یک سیستم کنترل سطح آب در نظر بگیرند. این سیستم کنترل سطح آب معمولا در جایی در نظر گرفته می شوند که لازم است شیب شکن قرار داده شود. در این مطالعه ابتدا به تجزیه و تحلیل شیب شکن های قائم با مقاطع مستطیلی و همراه با سرریز لبه تیز مستطیلی با ارتفاع صفر به عنوان سیستم کنترل سطح آب برای آبگیرها و سایر سازه های هیدرولیکی در بالادست شیب شکن پرداخته شد. در اینجا بر اساس معادله پیوستگی، یک روش جدید برای محاسبه طول تاج مقطع کنترل مستطیلی به نام روش تک نقطه ای (One Point Method) پیشنهاد شد. در مرحله دوم با استفاده از روش جدید ذکر شده و با به کارگیری روش های دیگران بر اساس معادله پیوستگی جهت محاسبه طول تاج مقطع کنترل مستطیلی ارائه شده بود و با استفاده از نرم افزار MATLAB، ضریب دبی جریان (Cd)، برای دیی های ۰٫۱ تا ۱٫۴ متر مکعب بر ثانیه برای کانال بالا دست با مقطع مستطیلی که به صورت معمول در این وضعیت لازم می شود، مورد استفاده قرار گرفت. در مرحله سوم، با استفاده از نرم افزار (۰٫ ۱۰٫Flow3D (v برای پنج دبی مختلف مربوط به کانال مستطیلی از جنس بتن از دبی های یاد شده، عمق جریان روی سرریز در شرایط جریان زیربحرانی بر اساس روش های پیشنهادی، برآورد شد و این نتایج با یکدیگر مقایسه شد. نتایج حاصله نشان می دهند، که در رابطه با شیب شکن مستطیلی همراه با سرریز مستطیلی رابطه جدید پیشنهاد شده و دو روش از روش های دیگر محققان جواب های ایده آلی در بر داشتند. در انتها با توجه به نمودار های توزیع فشار غیر هیدرواستاتیکی در لبه آبشار عسرریز مورد نظر استخراج شده از نرم افزار، از آنجائیکه که در بعضی حالات یاد شده درست در لبه آبشار فشار منفی می شد پیشنهادی جهت حذف این فشار ارائه شد.

  کلمات کلیدی: شیب شکن، سیستم کنترل سطح آب برای آبگیرها، سرریز لبه تیز مستطیلی، کاتال مستطیلی، اندازه گیری دبی جریان

  نویسندگان: علیرضا اسکندری ارسنجانی ( کارشناس ارشد، گروه مهندسی آی واحد استهبان دانشگاه آزاد اسلامی، استهبان، ایران)، محمد کریم بیرامی (دانشیار بازنشسته، دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی اصفهان، اصفهان، ایران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: اسکندری ارسنجانی، علیرضا؛ بیرامی، محمد کریم؛ ۱۳۹۶، مطالعات عددی و تحلیلی بر روی سرریز لبه تیز مستطیلی به عنوان مقطع کنترل سطح آب در شبکه های آبیاری، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سرریز ” با استفاده از نرم افزار  Flow3D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی