جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بهینه سازی پارامترهای پدیده آبشستگی در پایین دست سازه های رودخانه ای با استفاده از نرم افزار HEC RAS 4.0

  چکیده

  ارزیابی آبشستگی یکی از موضوعات مهم در عرصه مطالعات محققان می باشد. این مسئله از آن جهت که در سازه های مختلف مطرح می باشد حائز اهمیت قرار گرفته است. از جمله این سازه های هیدرولیکی می توان به پایه های پل های مستقر بر رودخانه ها و سازه های دریایی همچون شمع ها و پایه های اسکله ها، سر ریزها و دریچه ها اشاره نمود. این سازه ها چنانچه در معرض جریان سیال آب قرار گیرند، با توجه به شرایط هیدرولیکی و هیدرودینامیکی جریان، هیدرولیک رسوبات و شرایط هندسی بستر و سازه ، در معرض آبشستگی قرار خواهند گرفت که ارزیابی و پیش بینی حفره آبشستگی پیرامون آنها می تواند در طراحی سازه ای آنها موثر باشد. در این مقاله فرایند آبشستگی پایه پل در نرم افزار hec-ras شبیه سازی شده است. الگوریتم ژنتیک، یکی از بهترین روش ها در بهینه سازی توابع چند متغیره است که در این تحقیق از این روش برای بهینه سازی مقدار آب شستگی پایه پل از آن استفاده شده است.

  کلمات کلیدی: آبشستگی، دوره بازگشت، روش عددی، معادلات CSU، نرم افزار، بهینه سازی پارامترهای پدیده آبشستگی در پایین دست سازه های رودخانه ای با استفاده از نرم افزار HEC RAS 4.0، 

  نویسندگان: علی مجدطاهری (دانشجوی کارشناس ارشد، مهندسی عمران سازه های هیدرولیکی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب)، دکتر حمیدرضا ربیعی فر (استادیار، مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: مجدطاهری، علی؛ ربیعی فر، حمیدرضا؛ ۱۳۹۶، بهینه سازی پارامترهای پدیده آبشستگی در پایین دست سازه های رودخانهای با استفاده از نرم افزار HEC RAS 4.0، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی