جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی مقایسه ای رفتار استاتیکی غیر خطی دیوار برشی فولادی تقویت شده با انواع سیستم مهاربندی
  1 views   در تاریخ: ۲۴ /آبان /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در سالهای اخیر، دلایل گوناگون اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و افزایش جمعیت موجب رونق ساخت سازه های بلندمرتبه در کشورهای در حال توسعه شده است. به علت اهمیت اقتصادی و انسانی چنینی سازه هایی، انتخاب سیستم های مقاوم جانبی که علاوه بر تامین امنیت جانی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیز باشند، چالش مهمی در ساخت سازه های بلند مرتبه بوده است. سیستم های مقاوم جانبی دوگانه مشتمل بر قاب خمشی و دیوار برشی فولادی تقویت شده، یکی از رایج ترین سیستم ها ی مقاوم جانبی در سازه ها بلند مرتبه می باشند. در این تحقیق دیوارهای برشی فولادی در دو حالت مقاوم سازی شده با مهاربندهای همگرا و واگرا در قاب های خمشی فولادی ۵، ۱۰ و ۱۵ طبقه مد نظر می باشد. بر این اساس ابتدا قاب های خمشی فولادی و مهاربند های همگرا و واگرا با استفاده از المان های BEAM و TRUSS و دیوارهای برشی فولادی با استفاده از المان های SHELL در نرم افزار الما ن محدود ABAQUS مدل می گردند. سپس با انجام تحلیل های استاتیکی غیر خطی رفتار سیستم های دیوار برشی فولادی تقویت شده با مهاربندهای همگرا و واگرا با یکدیگر مقایسه می گردند. نتایج حاصل از تحقیق نشان می دهد رفتار مدل های شامل دیوار برشی فولادی تقویت شده با مهاربند همگرا به مراتب بهتر از مدل شامل مهاربند واگرا است که از میزان این برتری با افزایش تعداد طبقات کاسته می شود.

  کلمات کلیدی: دیوار برشی فولادی تقویت شده، مهاربند همگرا، مهاربند واگرا، تحلیل استاتیکی غیر خطی

  نویسندگان: سعید راستگار (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، گروه عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران)، محمد حسین متین پور (عضو هیات علمی مهندسی عمران، گروه عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: راستگار، سعید؛ متین پور، محمد حسین؛ ۱۳۹۶، ارزیابی مقایسه ای رفتار استاتیکی غیر خطی دیوار برشی فولادی تقویت شده با انواع سیستم مهاربندی، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع دیوار برشی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی