جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی اثر زلزله های حوزه دور و نزدیک بر رفتار لرزه ای پی های رادیه شمع در خاک های – چسبنده و غیرچسبنده
  22 views   در تاریخ: ۲۳ /آبان /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در مطالعاتی که در زمینه ی پی های رادیه شمع انجام شده است، به بررسی و مقایسه ی اثرات زلزله های حوزه ی دور و نزدیک به صورت جداگانه پرداخته نشده است؛ به عبارت دیگر پاسخ مجموعه ی رادیه و شمع در برابر اثرات زلزله های حوزه ی دور و نزدیک با یکدیگر مقایسه نشده است. از این رو در در مطالعه ی حاضر به بررسی اثر زلزله های حوزه دور و نزدیک بر رفتار لرزه ای پی های رادیه شمع با استفاده از روش اجزای محدود و نرم افزار ABAQUS پرداخته شده است. برای این منظور، مطالعه به صورت پارامتریک انجام شد و پارامترهای متغیری نظیر جنس خاک و امواج ناشی از زلزله های حوزه ی دور و نزدیک مورد بررسی قرار گرفت. در انتها و پس از تحلیل مدل ها، رفتار هریک پی های رادیه شمع شبیه سازی شده با استفاده از خروجی هایی نظیر شتاب، تنش و نشست ایجاد شده در تراز بالایی رادیه مورد ارزیابی قرار گرفتند. مهم ترین نتایج حاصل نشان می دهد که در تمامی حالت هایی که اثر زلزله حوزه نزدیک بر مدل های مورد مطالعه اعمال شده است، بیشینه شتاب ایجاد شده در سر شمع بیشتر از حالت هایی است که در آنها اثر حوزه دور اعمال شده است؛ به طوریکه به عنوان مثال در بیشترین حالت، شتاب موجود در تراز رادیه در حالت اعمال اثر زلزله حوزه نزدیک منجیل حدوداً به میزان ۴۸ درصد بیشتر از حالتی است که در آن اثر زلزله حوزه دور منجیل در نظر گرفته شده است و در کمترین حالت نیز، شتاب موجود در تراز رادیه در حالت اعمال اثر زلزله حوزه نزدیک منجیل حدوداً به میزان ۱۷ درصد بیشتر از حالتی است که در آن اثر زلزله حوزه دور در نظر گرفته شده است. دلیل این موضوع می تواند شتاب و محتوای فرکانسی رکوردهای زلزله های منجیل و بم باشد که سبب شده است در حالت اعمال زلزله های حوزه ی نزدیک، پی های رادیه شمع در اثر اعمال بارهای وارده دچار شتاب بیشتری در مقایسه با حالت اعمال زلزله حوزه دور شوند.

  کلمات کلیدی: زلزله های حوزه دور و نزدیک، پی های رادیه شمع، روش اجزای محدود

  نویسندگان: کامبیز حسنی نیای راجعونی (دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران ژئوتکنیک، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان، ایران)، محمدرضا عطرچیان (استادیار، گروه مهندسی عمران، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان، ایران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: حسنی نیای راجعونی، کامبیز؛ عطرچیان، محمدرضا؛ ۱۳۹۶، ارزیابی اثر زلزله های حوزه دور و نزدیک بر رفتار لرزه ای پی های رادیه شمع در خاک های چسبنده و غیرچسبنده، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع شمع ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی