جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی به آب اندازی سکوی ستونی خرپایی تحت اثر موج با زاویه ۱۳۵ درجه

  چکیده

  در این مقاله به آب اندازی سکوی ستونی خرپایی در شرایط نزدیک به واقعیت، تحت نیروی موج منظم با زاویه ۱۳۵ درجه در نظر گرفته شده است. موج با زاویه ۱۳۵ از این لحاظ حائز اهمیت است که در این زاویه موج برخورد با سکو در هنگام به آب اندازی بزرگترین نیرو که همان نیروی شناوری است را با حداکثر مقدار نسبت به سایر زاویه های برخورد، به سکو وارد می کند.کلیه نیروهای موجود در طی فرآیند به آب اندازی و حرکت های سکو و بارج لحاظ شده و بروز مشکلاتی مانند واژگونی سکو یا بارج، برخورد سکو به بارج و یا برخورد سکو به بستر دریا در نظر گرفته شده است. با مدلسازی در نرم افزار موسز فرآیند به آب اندازی سکوی ستونی خرپایی شبیه سازی شده است. نتایج این مدلسازی عددی، تاریخچه زمانی حرکت سکوی ستونی خرپایی و بارج و نیروهای وارد بر آن ها است. نمودارهای خروجی نرم افزار موسز، در هر مرحله رفتار سکوی ستونی خرپایی و بارج برای هر نیرو و لنگر را نشان می دهد. با توجه به مقایسه نتایج حاصل از روش های عددی با نتایج نرم افزار موسز، تحلیل دینامیکی حاصله به صورت کاربردی است که به فرآیند به آب اندازی سکوی ستونی خرپایی به عنوان بحرانیترین مرحله در نصب آن کمک خواهد کرد.

  کلمات کلیدی: به آب اندازی، سکوی ستونی خرپایی، بارج به آب اندازی، اثر موج، المان مرزی، موسز

  نویسندگان: مجتبی خلیفه ای (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های دریایی دانشگاه هرمزگان)، کیوان صادقی (استادیار مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا)، محمد جواد کتابداری (دانشیار دانشگاه امیرکبیر)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: خلیفه ای، مجتبی؛ صادقی، کیوان؛ کتابداری، محمد جواد؛ ۱۳۹۶، بررسی به آب اندازی سکوی ستونی خرپایی تحت اثر موج با زاویه ۱۳۵ درجه، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی