جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مطالعه عددی اثرگذاری ژئوممبران بر میزان نشت در کانال های انتقال آب

  چکیده

  در مطالعه ی حاضر به بررسی میزان نشت آب در کانال های مقاوم سازی شده با ژئوممبران به روش اجزای محدود پرداخته شده است. در این مطالعه یک کانال در ۲۸ حالت مختلف با استفاده از نرم افزار GeoStudio و ماژول Seep/w به صورت دو بعدی شبیه سازی شدند. برای این منظور در ابتدا کانال در حالت بدون مقاوم سازی شده با ژئوممبران شبیه سازی شد و پس از آن با درنظرگرفتن لایه ژئوممبران در ۲۴ حالت مختلف مدلسازی گردید. در این راستا دو سطح تراز آب زیرزمینی ۰٫۷۵ و ۱٫۵ متر، دو سطح آب کانال ۱٫۵ و ۳ متر، دو ضخامت لایه ژئوممبران ۱٫۵ و ۲ میلیمتر و به تعداد ۱، ۲ و ۳ لایه ژئوممبران در قسمت دیواره و کف کانال در نظر گرفته شدند. در نهایت پس از تجزیه و تحلیل نمودارهای خروجی که به ترتیب شامل نشت آب و نیروی بالابرنده ایجاد شده در کانال می باشند، بهینه ترین ضخامت و تعداد لایه ژئوممبران انتخاب شد. نتایج حاصل نشان می دهد با افزایش ضخامت لایه ژئوممبران از ۱٫۵ میلیمتر به ۷ میلیمتر میزان نشت آب در کانال مورد بررسی کاهش یافته است، از این موضوع می توان به این نتیجه دست یافت که افزایش ضخامت لایه ژئوممبران در کاهش نشت آب نقش مؤثّرتر را ایفا می کند. همچنین با افزایش تعداد لایه ژئوممبران از ۱ به ۳ میزان نشت آب نیز کاهش پیدا کرد. از سوی دیگر با توجه کاهش میزان نشت آب ایجاد شده در کانال که پس از قرار دادن ژئوممبران ایجاد گردید، از بین ضخامت و تعداد لایه
  ژئوممبران در نظر گرفته شده از جنبه تغییرات میزان نشت آب حالتی که در آن از ژئوممبران با ضخامت ۲ میلیمتر با تعداد ۳ لایه استفاده شده به عنوان بهینه ترین حالت انتخاب می گردد.

  کلمات کلیدی: روش مقاوم سازی، کانال ها، روش اجزای محدود، ژئوممبران

  نویسندگان: رضا ولیزاده (دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران سازه، واحد انزلی، دانشگاه آزاد اسلامی، انزلی، ایران)، ناصر ابراهیم نژاد گسکره ای (مربی، گروه مهندسی عمران، واحد انزلی، دانشگاه آزاد اسلامی، انزلی، ایران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: ولیزاده، رضا؛ ابراهیم نژاد گسکره ای، ناصر؛ ۱۳۹۶، مطالعه عددی اثرگذاری ژئوممبران بر میزان نشت در کانال های انتقال آب، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع کانال ها ” با استفاده از نرم افزار GeoStudio همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی