جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تحلیل لوله های تحت فشار گاز طبیعی پس از فرایند خاک برداری
  0 views   در تاریخ: ۲۰ /آبان /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  شریان های حیاتی، دارای وجه تمایزی نسبت به سایر سازه ها در برابر خطر زلزله می باشند. از جمله شریان های حیاتی، سامانه های خطوط انتقال گاز می باشد که عمدتاً به موازات سطح زمین و با طول زیادتر در مقایسه با عرض احداث میگردند. قطع این خطوط ممکن است باعث ایجاد خسارات قابل توجه و متعاقباً توسعه ی آتش سوزی ها، انفجارات و غیره گردد. در این پروژه سعی شده است با توجه به خطرات زلزله و عوامل خرابی قابل توجه در این سازه ها و همچنین تاثیرات ناشی از آن، به بررسی رفتار این سازه ها تحت اثر زلزله پرداخته شود. به همین منظور به جمع آوری اطلاعاتی در مورد شریان های حیاتی لوله های فلزی مدفون درخاک در اثر خاکبرداری و بررسی اثر پارامترهای مختلف نظیر قطر لوله، طول لوله و عمق دفن لوله بر عملکرد این لوله ها با مدل کردن لوله و خاک توسط نرم افزار Abaqus و روش های ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای و مرور پژوهش های انجام شده در گذشته ی نزدیک، بررسی مدل های موجود برای دسته بندی لوله های مدفون بارهای وارده برآن ها و سطوح عملکرد لوله های مدفون پاسخ آن ها در برابر گسل ها، روانگرایی خاک تحلیل نتایج بدست آمده از روش های تحلیلی نشان می دهد که بیشترین تغییر شکل به هنگام خاکبرداری به ترتیب خاک ماسه ای و ماسه رسی رخ داده و همچنین بیشترین تنش ایجاد شده نیز در خاک ماسه ای رخ داده به دلیل کمترین وزن مخصوص خاک ماسه ای می باشد.

  کلمات کلیدی: لوله مدفون، خاکبرداری

  نویسندگان: سمانه عالیپور (گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، واحد شهرکرد، دانشگاه آزاد اسلامی، شهرکرد، ایران)، رضا قادری (گروه مهندسی مکانیک، دانشکده فنی و مهندسی، واحد شهرکرد، دانشگاه آزاد اسلامی، شهرکرد، ایران)، آرش محمدی (گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، واحد شهرکرد، دانشگاه آزاد اسلامی، شهرکرد، ایران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: عالیپور، سمانه؛ قادری، رضا؛ محمدی، آرش؛ ۱۳۹۶، تحلیل لوله های تحت فشار گاز طبیعی پس از فرایند خاک برداری، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع لوله ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی