جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقاوم سازی لرزه ای سازه های بتن مسلح با قاب خمشی فولادی داخلی (ISF)
  24 views   در تاریخ: ۱۶ /آبان /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  استفاده از قابهای خمشی فولادی ISF برای مقاوم سازی سازه های بتنی امروزه مورد توجه قرار گرفته است. این روش مقاوم سازی علاوه بر افزایش سختی و مقاومت کمترین تغییر را در فضاهای داخلی ساختمان بهسازی شده ایجاد میکند. در این تحقیق جهت بررسی کارایی این روش، از مدل های سه بعدی ۳-۷-۱۰ طبقه در نرم افزار Sap2000 استفاده شده است. سازه های اولیه قاب های خمشی بتنی برای منطقه ی با شتاب مبنای طرح ۰٫۲۵ طراحی شدند تا از نیاز این قاب ها به مقاوم سازی در منطقه ای با لرزه خیزی خیلی زیاد (شتاب مبنای طرح ۰٫۳۵) اطمینان حاصل شوند. جهت اطمینان از رفتار مفاصل پلاستی برای مقاط مرک (متشکل از مقط بتنی و مقط فولادی اضافه شده)، نتایج به دست آمده از مدلسازی عددی با نتایج آزمایشگاهی قاب دوبعدی صحت سنجی شد. بر این اساس منحنی رفتاری مفاصل پلاستی متمرکز برای مقاط مرک با مشخصات لنگر انحنا به اعضا اختصاص داده شد. نتایج به دست آمده از تحلیل های استاتیکی غیر خطی نشان می دهد با اضافه نمودن قابهای خمشی داخلی، مسیر دیگری برای بارهای جانبی در سازه ایجاد می شود که باعث کاهش نیروهای وارده بر اعضای سازه ی اصلی میگردد. همچنین این قابها سختی و مقاومت نهایی سازه را تحت بارهای جانبی افزایش داده و سطح عملکرد سازه را بهبود می بخشند.

  کلمات کلیدی: مقاوم سازی، تحلیل استاتیکی غیر خطی، قاب خمشی داخلی، مقط مرکب

  نویسندگان: عبدالرحیم جلالی (استادیار، دانشگاه تبریز، دپارتمان عمران)، الهام مودب (استادیار، موسسهی غیر انتفاعی آموزش عالی سراج)، علی متقی (دانشجوی کارشناسی ارشد، موسسه ی غیر انتفاعی آموزش عالی سراج)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: جلالی، عبدالرحیم؛ مودب، الهام؛ متقی، علی؛ ۱۳۹۶، مقاوم سازی لرزه ای سازه های بتن مسلح با قاب خمشی فولادی داخلی (ISF)، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” مقاوم سازی سازه ” با استفاده از نرم افزار Sap2000 همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی