جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تأثیر تقویت موضعی بر رفتار لرزه ای دیوار برشی مرکب با ورق های فولادی رویه و بتن میانی
  17 views   در تاریخ: ۱۶ /آبان /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  دیوارهای برشی یکی از اعضای سازهای مهم جهت تحمل بارهای جانبی وارد به ساختمان ها نظیر نیروی باد و زلزله می باشند. با توجه به اینکه میزان نیروی جانبی وارد به سازه های بلند در سطح بالایی قرار دارد، دیوارهای برشی مرکب با برخورداری از مقاومت جانبی زیاد، ظرفیت تغییرشکل و اتلاف انرژی بالا به عنوان سیستم باربر جانبی در سازه های بلند مورد توجه محققین قرار گرفته اند. در مقاله ی حاضر یک نوع دیوار برشی مرکب متشکل از ورق های فولادی رویه، بتن میانی و میلگردهای اتصال که ورق های فولادی را به یکدیگر متصل می کند، به همراه ستون های کناری دارای رویه ی فولادی و هسته ی بتنی، با استفاده ار نرم افزار اجزای محدود ABAQUS مدلسازی عددی شده و نتایج حاصل با استفاده از نتایج آزمایشگاهی موجود راستی آزمایی شده است. سپس براساس مدلسازی صورت گرفته، تأثیر تقویت بخش پایینی دیوار بر عملکرد لرزه ای نمونه مطالعه شده است. رفتار لرزه ای این نمونه نیز از نظر سختی، شکل پذیری، مقاومت جانبی و ظرفیت اتلاف انرژی مورد ارزیابی قرار گرفته است. بر اساس مطالعه ی صورت گرفته، با تقویت بخش  پایینی دیوار تا زمانی که بخش تقویت شده موجب عملکرد تکیه گاهی برای بخش فوقانی نگردد، عملکرد دیوار برشی مرکب بهبود می یابد، اما چنانچه این بخش باعث عملکرد تکیه گاهی برای بخش فوقانی شود، به شدت از شکل پذیری دیوار کاسته می شود.

  کلمات کلیدی: دیوار برشی مرکب، تحلیل اجزای محدود غیرخطی، تقویت موضعی، ABAQUS

  نویسندگان: رضا ناصری (دانش آموخته کارشناسی ارشد سازه، دانشکده عمران، دانشگاه صنعتی اصفهان)، کیاچهر بهفرنیا (دانشیار، دانشکده عمران، دانشگاه صنعتی اصفهان)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: ناصری، رضا؛ بهفرنیا، کیاچهر؛ ۱۳۹۶، بررسی تأثیر تقویت موضعی بر رفتار لرزه ای دیوار برشی مرکب با ورق های فولادی رویه و بتن میانی، ومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع دیوار برشی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی