جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی روند تغییر فشارهای پیزومتریک سد زنوز با یک و دو پرده آببند و مقایسه با نتایج ابزار دقیق

  چکیده

  جریان آب در خاک از اساسی ترین مباحث مهندسی ژئوتکنیک میباشد. مدل سازی جریان آب در خاک کار پیچیده ای است چرا که معمولاً محیط خاک به شکل ناهمگن بوده و شرایط مرزی آن نسبت به زمان متغییر است سدهای خاکی بعلت رفتار مناسب در مقابل زلزله و در دسترس بودن مصالح ساخت از اهمیت ویژهای برخوردار هستند. در این پژوهش با بهرهگیری از روش المان محدود، نتایج آنالیز تراوش سد زنوز بر اساس شرایط واقعی بدنه و پی با داده های رفتارسنجی مقایسه شده و با بررسی میزان تطابق نتایج، سلامت عملکرد پی و بدنه مورد ارزیابی قرار گرفت. در مدل ارائه شده، با توجه به نفوذپذیری بالای پوسته نسبت به هسته رسی و عدم تاثیر در زه عبوری، از مدلسازی فیلتر بالادست و پایین دست صرف نظر گردید. نتایج حاصله از تحلیل مدل نشانگر کاهش فشارهای پیزومتریک در محل نصب پیزومترها در پی و بدنه سد در حالت مدل شده با دو پرده آب بند نسبت به یک پرده آب می باشد.

  کلمات کلیدی: سدخاکی، نشت، پرده آببند، تراوش  

  نویسندگان: امیر میرسلیمانی (کارشناس ارشد مهندسی عمران گرایش مکانیک خاک و پی)، سینا فرد مرادی نیا (استادیار گروه عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: میرسلیمانی، امیر؛ فرد مرادی نیا، سینا؛ ۱۳۹۶، بررسی روند تغییر فشارهای پیزومتریک سد زنوز با یک و دو پرده آببند و مقایسه با نتایج ابزار دقیق، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی