جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تاثیر خاک های تثبیت شده با ژئوگرید در دیوارهای حائل تحت بارهای دینامیکی با استفاده از روش اجزا محدود

  چکیده

  در تحلیل شیروانی های خاکی، ضعف مقاومت برشی و عدم مقاومت کششی خاک، همواره از معضلاتی بوده که مهندسین با آن مواجه بوده اند. امروزه روش تسلیح خاک یکی از شاخه های علم ژئوتکنیک است که با اصول علمی و استفاده از تکنولوژی جدید، مواد و مصالح مناسب را در تقویت خاک بکارگرفته و مشخصات مهندسی همچون ضریب اطمینان، تغییر شکل پذیری و مقاومت کششی آن را بهبود می بخشید در این تحقیق با در نظر گرفتن فرضیاتی منطبق با آیین نامه های موجود، بانک اطلاعاتی متشکل از مدل هایی با پارامترهای مختلف، فاصله بین مسلح کننده ها به منظور ارزیابی ضریب اطمینان و همچنین تحلیل دینامیکی برای دیوار حائل های مختلف شکل داده شده است. بدین منظور به بررسی و مقایسه کاربرد این المان های مسلح کننده در یک دیوار حائل با ارتفاع ۶ متر ، با استفاده از مدل سازی عددی به روش اجزای محدود و نرم افزار Plaxis پرداخته شده است. نتایج نشان داده است، که استفاده از ژئوگرید باعث کاهش تغییر شکل های بزرگ تحت بارگذاری دینامیکی در خاک می شود. همچنین مسلح کردن خاک با ژئوگرید، ضریب اطمینان را در مقابل بار زلزله افزایش و میزان لغزش پای دیوار کاهش می یابد.

  کلمات کلیدی: دیوار حائل مسلح، ژئوگرید، اجزای محدود، ضریب اطمینان، تحلیل دینامیکی

  نویسندگان: محمدرضا خسروضمیری (دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک خاک و پی، دانشگاه شهید باهنر، کرمان، ایران)، محمد محسن توفیق (استاد گروه مهندسی عمران، دانشگاه شهید باهنر، کرمان، ایران)، محمدحسین باقری پور (استاد گروه مهندسی عمران، دانشگاه شهید باهنر، کرمان، ایران)، وحید توفیق (استادیار دانشکده عمران مکانیک خاک وپی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس ملی مهندسی عمران و معماری با تاکید فناوری های بومی ایران، (۱۳۹۷(

  نحوه استناد: خسروضمیری، محمدرضا؛ توفیق، محمد محسن؛ باقری پور، محمدحسین؛ توفیق، وحید؛ ۱۳۹۷، تاثیر خاکهای تثبیت شده با ژئوگرید در دیوارهای حائل تحت بارهای دینامیکی با استفاده از روش اجزا محدود، چهارمین کنفرانس ملی مهندسی عمران و معماری با تاکید فناوری های بومی ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” تقویت انواع دیوار حائل ” با استفاده از نرم افزار Plaxis همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی