جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  آسیب شناسی سکوهای پایه ثابت شابلونی (جکت) موجود در خلیج فارس در زمینه خوردگی جهت افزایش عمر بهره برداری از سازه

  چکیده

  در این پژوهش یک سکوی پایه ثابت شابلونی (جکت) موجود در خلیج فارس که بر اساس آیین نامه ای خاص تحلیل، طراحی، ساخته و نصب شده است، جهت افزایش عمر بهره برداری آن تا چند سال آینده مورد بررسی قرار گرفت. ابتدا مطابق گزارش بازرسی سکو آسیب ها، خطرات و مودهای شکست به خصوص مناطق دارای خوردگی زیاد که روی پایه ها و در ناحیه سیلی خور موج هستند، شناسایی شدند. سپس به مدلسازی و آنالیز سکو در نرم افزار با فرض شرایط چند سال آینده پرداخته شد و با بررسی خروجی تحلیل و مقایسه آن با وضع موجود سکو نتیجه گرفته شد که پایه ها در ناحیه سیلی خور موج برای بهره برداری در آینده کفایت نمی کنند، مقاومت کافی را نداشته و نیاز به تعمیر و بازسازی دارند. لذا جهت برطرف کردن موارد ضعف، اقدامات پیشگیرانه و علاج بخش از جمله ترمیم، تقویت و تعویض در اعضای سازه ای و غیر سازه ای جکت برای افزایش عمر مفید سکو پیشنهاد شدند.

  کلمات کلیدی: سکوی پایه ثابت شابلونی (جکت)، افزایش عمر بهره برداری سازه، مناطق دارای ریسک زیاد، بازرسی سکو، خوردگی، ناحیه سیلی خور موج، نرم افزار، آنالیز برجا، راه های علاج بخش، پیشگیری از خطرات

  نویسندگان: رضا طایفی نصرآبادی (گروه صنایع دریایی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، تهران، ایران)، سعید کاظمی (استادیار گروه صنایع دریایی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، تهران، ایران)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس ملی  مهندسی عمران و معماری با تاکید فناوری های بومی ایران، (۱۳۹۷(

  نحوه استناد: طایفی نصرآبادی، رضا؛ کاظمی، سعید؛  ۱۳۹۷، آسیب شناسی سکوهای پایه ثابت شابلونی (جکت) موجود در خلیج فارس در زمینه خوردگی جهت افزایش عمر بهره برداری از سازه، چهارمین کنفرانس ملی  مهندسی عمران و معماری با تاکید فناوری های بومی ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی