جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تاثیر بروز ترک در لایه بتن غلتکی بر کرنش کششی و شیار شدگی به وجود آمده در رویه های آسفالتی روسازی های بتن غلتکی

  چکیده

  روسازی های بتنی یکی از بهترین انواع روسازی است که از نظر کارایی و خدمت دهی دارای سطح بالایی است در میان انواع روسازی بتنی روسازی بتن غلتکی به دلیل سادگی اجرا و صرفه اقتصادی دارای اهمیت روز افزونی است اما ناهمواری سطح تمام شده آن، این روسازی را با محدودیت هایی روبرو کرده است به همین خاطر با یک لایه روکش آسفالتی برای بالا بردن کیفیت خدمتدهی روکش می شود. یکی از مهمترین خرابی های این روسازی ها بروز ترک در لایه بتن غلتکی است که به دلیل تکرار بارگذاری به وجود می آید در این تحقیق تاثیر بروز ترک در لایه بتن غلتکی روسازی بر کرنش کششی سطحی و شیار شدگی مخلوط آسفالتی روکش این روسازی ها با استفاده از نرم افزار المان محدود ABAQUS بررسی شده است. ترک موجود در روسازی با ستفاده از تئوری مکانیک شکست و محاسبه شیارشدگی با مدل خزشی به نرم افزار در قالب یک مدل سه بعدی با تحلیل دینامیکی در ۱۰۰ تکرار بارگذاری تحت بار یک جفت چرخ یک محور استاندارد ۸٫۲ تنی مدل سازی شده است. نتایج این تحقیق نشان میدهد که بروز ترک ۴ درصد شیار شدگی روکش آسفالتی و کرنش کششی مخلوط را ۱٫۵ درصد نسبت به حالت لایه بتنی بدون ترک افزایش میدهد.

  کلمات کلیدی: روسازی بتن غلتکی، روش المان محدود، ترک روسازی، نرم افزار آباکوس

  نویسندگان: حسن طاهرخانی (حسن طاهرخانی، دانشیار، دانشکده فنی مهندسی دانشگاه زنجان، زنجان، ایران)، آرمان رحیمی (آرمان رحیمی (مسئول مکاتبات)، دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد واحد زنجان، زنجان، ایران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: طاهرخانی، حسن؛ رحیمی، آرمان؛ ۱۳۹۷، بررسی تاثیر بروز ترک در لایه بتن غلتکی بر کرنش کششی و شیار شدگی به وجود آمده در رویه های آسفالتی روسازی های بتن غلتکی، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع روسازی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی