جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مطالعه آزمایشگاهی مدول الاستیسیته خاک در دو آزمایش تک محوری و سه محوری
  133 views   در تاریخ: ۲۹ /مهر /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

  مدول الاستیک (E) خاک معمولاً برای پیشبینی نشست خاک و تغییر شکل های الاستیک آن بکار میرود. این پارامتر خاک معمولاً با استفاده از آزمایش های برجا و آزمایشگاهی و یا با استفاده از همبستگی سایر پارامترهای خاک به دست می آید. در آزمایشگاه این پارامتر را میتوان به صورت مستقیم از آزمایش سه محوری و یا بهصورت غیرمستقیم از آزمایش تک محوری به دست آورد، اما با توجه به دشواری، در دسترس نبودن، هزینه زیاد و زمان بر بودن آزمایش سه محوری در این تحقیق تلاش شد تا به صورت غیرمستقیم مدول الاستیسیته خاک (ماسه ۱۶۱ فیروزکوه) را با استفاده از روابط همبستگی و از آزمایش تک محوره (ادومتر) در دو مقیاس مختلف به دست آورد و با نتایج آزمایش سه محوری با همان خاک و شرایط مشابه مقایسه شود. مشاهدات آزمایشگاهی نشان میدهد که نتایج آزمایش تک محوری با تقریب مناسبی با نتایج سه محوری تطابق دارد و در حالتی که امکان انجام آزمایش سه محوری وجود ندارد می توان از نتایج آزماش تک محوری با تقریب مناسبی استفاده کرد.

  کلمات کلیدی: مدول الاستیک، آزمایش تک محوری، آزمایش سه محوری و ماسه ۱۶۱ فیروزکوه

  نویسندگان: محمد افرازی (کارشناسی ارشد ژئوتکنیک، دانشگاه تربیت مدرس)، محمود یزدانی (استادیار دانشکده مهندسی عمران، گروه ژئوتکنیک، دانشگاه تربیت مدرس)

  محل و سال انتشار: کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران، معماری و شهر سازی، تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: افرازی، محمد؛ یزدانی، محمود؛ ۱۳۹۷، مطالعه آزمایشگاهی مدول الاستیسیته خاک در دو آزمایش تک محوری و سه محوری، کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران، معماری و شهر سازی، تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی